settings icon
share icon
Jautājums

Vai Jēzus Kristus bija precējies?

Atbilde


Pavisam noteikti skaidri ir tas, ka Jēzus Kristus nebija precējies. Uz šodienu ir dzirdams populārs mīts par to, ka Kristus bija precējies ar Mariju Magdalēnu. Šis mīts ir nepatiess un tam nav nekāda pamata ne no teoloģiskā, ne no vēsturiskā, ne no Bībeliskā skata punkta. Lai arī Gnostiskie (viszinošie) evaņģēliji saka, ka Jēzus bija tuvās attiecībās ar Mariju Magdalēnu, tomēr neviens no tiem nesaka, ka Jēzus bija precējies ar Mariju Magdalēnu, vai ka tiem bija romantiskas attiecības. Vienīgais apgalvojums, kas liek cilvēkiem iedomāties kaut ko vairāk par patiesību ir tas, ka Jēzus noskūpstīja Mariju Magdalēnu; šīs skūpsts varēja būt vienkārši ”draudzības skūpsts.” Tālāk, pat ja Gnostiskajos evaņģēlijos būtu teikts vismaz kaut kas par to, ka Jēzus bija precējies ar Mariju Magdalēnu, tam nekādā ziņā nebūtu autoritātes tāpēc, ka Gnostiskie evaņģēliji ir pierādīti kā viltojumi, tāpēc nav ticami.

Ja Jēzus būtu bijis precējies, tad Bībele noteikti to būtu pateikusi vai vismaz dotu nepārprotamus, skaidrus norādījumus attiecībā uz to. Svētie Raksti nekad nebūtu noklusējuši tik svarīgu lietu. Bībele piemin Jēzus māti, tēvu, kas Viņu adoptēja, pus brāļus un pus māsas. Kāpēc gan lai tā izturētos tik nevērīgi un nepieminētu to, ka Jēzum bija sieva? Tie, kuri tic/ māca, ka Jēzus bija precējies, mēģina Viņu ”humanizēt,” padarīt Viņu par parastu cilvēku. Cilvēki vienkārši negrib ticēt tam, ka Jēzus bija Dievs miesā (Jņ.ev.1:1, 14, 10:30). Tātad, cilvēki izdomā un tic saviem sagudrotajiem mītiem par Jēzu kā precētu vīru, kam ir bijuši bērni, un kurš bija tikai parasts cilvēks.

Otrs jautājums varētu būt – ”Vai Jēzus varētu būt bijis precējies?” Nekas nav grēcīgs vai slikts būt precētam. Nekas nav grēcīgs vai slikts, ja laulāto starpā pastāv seksuālas attiecības. Tātad, jā, Jēzus varētu būt bijis precējies un tajā pašā laikā palikt bezgrēcīgs Dieva Jērs un pasaules Glābējs. Tajā pašā laikā Bībele nesniedz ne pierādījumu, ne iemeslu tam, ka Jēzum bija jābūt precētam. Tas nebūt nav galvenais punkts šinī jautājumā. Tie, kuri tic, ka Jēzus bija precējies, netic tam, ka Viņš bija bezgrēcīgs vai tam, ka Viņš bija Mesija. Dievs nesūtīja Jēzu uz zemi, lai Viņš precētos un radītu bērnus. Mk.ev.10:45 mums ir norādīts skaidrs iemesls Jēzus nākšanai uz zemi: ”Jo arī Cilvēka Dēls nav nācis, lai viņam kalpotu, bet lai pats kalpotu un atdotu savu dzīvību kā izpirkšanas maksu par daudziem.”

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Jēzus Kristus bija precējies?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries