settings icon
share icon
Jautājums

Vai Jēzum bija brāļi un māsas?

Atbilde


Jēzus brāļi ir minēti vairākos Bībeles pantos. Mt.ev.12:46, Lk.ev.8:19 un Mk.ev.3:31 saka, ka Jēzus māte un brāļi nāca, lai apciemotu Viņu. Bībele saka, ka Jēzum bija četri brāļi: Jēkabs, Jozefs, Simons un Jūda (Mt.ev.13:55). Bībele saka arī to, ka Jēzum bija māsas, bet to vārdi nav minēti; kā arī nav minēts cik māsu bija (Mt.ev.13:56). Jņ.ev.7:1-10 viņa brāļi gāja uz festivālu, kamēr Jēzus palika iepakaļ. Ap.d.1:14 Viņa brāļi un māte ir aprakstīti, kad tie lūdzās kopā ar mācekļiem. Vēstulē Gal.1:19 ir rakstīts par Jēkabu, Jēzus brāli. No šiem pantiem mēs varam secināt, ka patiesībā Jēzum bija asins pusbrāļi.

Daži Romas katoļi pretendē uz to, ka ”brāļi” patiesībā bija Jēzus brālēni. Tomēr, katrā no šiem gadījumiem tulkojot tos no oriģinālās grieķu valodas tiek lietoti vārdi ”brālis.” Lai arī šis vārds var attiekties un norādīt uz citiem radiem, tomēr tā parastā un tiešā nozīme ir fizisks brālis. Grieķu valodā vārds ”brālēns” pastāv un tiek lietots, tomēr aprakstot šo gadījumu tas nav lietots. Bez tam, ja viņi būtu bijuši tikai brālēni, tad kāpēc tie tik bieži ir attēloti esam kopā ar Mariju, Jēzus māti? Nekas visā kontekstā neliecina par to, ka Jēzus māte un Viņa brāļi, kas nāca Viņu apraudzīt, nav bijuši Viņa tiešie asins radinieki, pusbrāļi. Viss norāda uz to, ka Jēzum bija brāļi.

Otrais Romas Katoļu arguments ir tāds, ka Jēzus brāļi un māsas bija no Jāzepa iepriekšējās laulības. Stāsts, kurā Jāzeps ir ievērojami vecāks par Mariju, ir bijis iepriekš precējies, bija ar daudz bērniem, un kurš bija kļuvis atraitnis pirms Marijas apprecēšanas ir izdomāts bez jebkāda Bībeliska pierādījuma. Par šādām lietām Bībelē nav ne vismazākā mājiena. Ja Jāzepam būtu bijuši vismaz seši bērni pirms viņš apprecēja Mariju, tad kāpēc tie nav minēti Jāzepa un Marijas ceļojumā uz Bētlemi (Lk.2:4-7) vai ceļojumā uz Ēģipti (Mt.ev.2:13-15), vai ceļojumā atpakaļ uz Nācareti (Mt.ev.2:20-23)?

Tātad, nav ne vismazākā iemesla šaubīties, ka Bībelē minētie brāļi patiešām bija pilntiesīgi Jāzepa un Marijas bērni. Tie, kuri iebilst tam, ka Jēzum bija īstie asins pusbrāļi un pusmāsas dara to nevis lasot un analizējot Svētos Rakstus, bet gan no aizspriedumainiem pieņēmumiem (izdomājumiem) par Marijas pastāvīgo nevainību, kas jau pats par sevi nav Bībelisks arguments: ”Viņam nebija ar to tuvības, līdz tā dzemdēja Dēlu, un viņš deva tam vārdu Jēzus” (Mt.ev.1:25). Jēzum bija asins pusbrāļi un pusmāsas, Jāzepa un Marijas bērni. Tāda arī ir skaidra un nepārprotami viennozīmīga Dieva Vārda mācība.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Jēzum bija brāļi un māsas?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries