settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Jehovas liecinieki un kam viņi tic?

Atbilde


Jehovas liecinieku sekta radās 1870.gadā Pensilvānijā. Aizsākās kā Bībeles stundas un vēlāk Čārlzs T. Rasels nodibināja savu sektu, ko nosauca par ”Bībeles pētniekiem.” Čārlzs T. Rasels uzsāka rakstīt grāmatu sēriju, sauktu par ”Tūkstošgades blāzmu,” kas izstiepās līdz 6 sējumiem. Viņš rakstīja līdz pat savai nāvei un šīs grāmatas saturēja daudzus teoloģiskus apgalvojumus, ko Jehovas liecinieki izmanto līdz šai dienai. Pēc Rasela nāves, 1916g, tiesnesis Džozefs F. Raterfords, viņa draugs un pēctecis uzrakstīja septīto un pēdējo sējumu no ”Tūkstošgades blāzmas” kā ”Pabeigto mistēriju” 1917g.

Sardzes Torņa Biedrība un Traktātu savienība tika nodibināta 1886g. un ātri kļuva par vadošo riteni, kas ”Bībeles pētnieku” kustības viedokli sāka izplatīt citiem. Kustība bija zināma kā ”Raselieši” līdz 1931gadā caur organizācijas šķelšanos to pārsauca par ”Jehovas lieciniekiem.” Otrā grupas daļa kļuva zināma kā ”Bībeles pētnieki.”

Kam tic Jehovas liecinieki? Rūpīga viņu mācības studēšana par tādiem objektiem kā Kristus dievība, pestīšana, Trīsvienība, Svētais Gars un grēku izpirkšana parāda to, ka nešaubīgi un pārliecinoši šī sekta uztur nepareizu, aplamu Kristiešu pozīciju. Jehovas liecinieki tic, ka Jēzus ir erceņģelis Miķelis, visaugstāk radītā būtne. Tas ir pretrunā ar Bībeli, kas apliecina, ka Jēzus ir Dievs (Jņ.ev.1:1,14; 8:58; 10:30). Jehovas liecinieki tic, ka pestīšana ir iegūstama caur ticības, labu darbu un no paklausības viņu statūtiem kombinācijas. Šis apgalvojums ir pretrunā ar neskaitāmiem Svēto Rakstu pantiem, kuri apgalvo, ka pestīšana ir dota caur Dieva žēlastību ticot Viņam (Jņ.ev.3:16; Ef.2:8-9; Tit.3:5). Jehovas liecinieki noraida Trīsvienību ticot, ka Jēzus ir radīts un ka Svētais Gars būtībā ir nedzīvs Dieva spēks. Jehovas liecinieki noraida to, ka Jēzus Kristus ir aizstājošais visu mūsu grēku izpircējs, bet tā vietā viņi patur izpirkšanas maksas teoriju; to, ka Jēzus nāve bija izpirkšanas maksa par Ādama grēku.

Kā Jehovas liecinieki attaisno un pamato šīs ne Bībeliskās mācības? Pirmkārt, viņi uzstāj, ka baznīca gadsimtu gaitā ir kļuvusi samaitāta un demoralizēta; tātad, viņi ir pārtulkojuši Bībeli pa savam un sauc to ”New World Translation” - (Jaunais Pasaules Tulkojums). Sardzes Torņa Biedrība un Traktātu savienība pārtaisīja Bībeles tekstu tā, lai tas saskanētu ar viņu nepareizo mācību tā vietā, lai bāzētu savu ticību uz to, ko Bībele māca patiesībā. ”Jaunais Pasaules Tulkojums” ir pieredzējis vairākus jaunus izdevumus, jo Jehovas liecinieki nepārtraukti atklāj, ka joprojām daudzi Svēto Rakstu panti nesaskan; ir pretrunā ar viņu mācību.

Sardzes Torņa Biedrība savu ticību un uzskatus balsta uz Čārlza T. Rasela oriģinālo, izvērsto mācību; kā arī uz Džozefa. F. Raterforda un viņa pēcnācēju mācību. Sardzes Torņa Biedrības Bībeles pārvaldes institūcija un Traktātu savienība ir vienīgās institūcijas kultā, kas pretendē uz autoritāti izskaidrot Svētos Rakstus. Citiem vārdiem sakot, - ko pārvaldes institūcija saka, tas arī ir pēdējais un galējais patiesais vārds attiecībā uz katru doto Bībeles pantu, un neatkarīga domāšana ir nekavējoties izskausta. Šis ir absolūts pretstats tam, ko Pāvils pamācīja Timotejam (tāpat arī mūs visus) - Raksti jāstudē visiem, lai gūtu Dieva apstiprinājumu tā, lai nepaliekam kaunā aplūkojot un izprotot Dieva vārdu. Šis brīdinājums ir atrodams 2. vēstulē Timotejam 2:15. Tā ir skaidra Dieva dota instrukcija katram Viņa bērnam - būt kā Berojas (Ap.d.17:10-11) Kristiešiem, kas studēja Svētos Rakstus ik dienu, lai redzētu vai viņiem pasniegtās, mācītās lietas ir saskaņā ar Dieva vārdu.

Iespējams, ka Jehovas liecinieki ir viena no visspēcīgākajām reliģiskajām grupām, kas tik uzcītīgi sludina savu ziņu. Tomēr, nelaimīgā kārtā šī ziņa ir absolūti izkropļota; ar maldiem un krāpšanu piesātināta mācība. Lai Dievs atver Jehovas liecinieku acis uz evaņģēlija patiesību, uz patiesu un neviltotu Dieva mācību!

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Jehovas liecinieki un kam viņi tic?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries