settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir islāms un kam musulmaņi tic?

Atbilde


Islāma reliģija aizsākās mūsu ēras septītajā gadsimtā. Tās dibinātājs bija cilvēks vārdā Muhameds. Viņš teica, ka ir saticies ar eņģeli Gabriēlu. Šo apciemojumu laikā, kuras ilga 23 gadus līdz pat Muhameda nāvei eņģelis atklāja viņam Dieva (saukta par Allāhu muslimā un starp arābiem) vārdus. Šīs diktētās atklāsmes sastāda Korānu - Islāma svēto grāmatu. Islāms māca, ka Korāns ir galējā autoritāte un pēdējā Allāha atklāsme.

Musulmaņi, Islāma sekotāji tic tam, ka Korāns ir iepriekšeksistējošs un perfekts Allāha vārds. Musulmaņi noraida visu citu valodu Korāna versijas. Korāns nav pieejams citos tulkojumos, bet eksistē tikai arābu valodā. Lai arī Korāns ir galvenā svētā grāmata, tomēr Sunahs ir uzskatīts kā otrais svarīgs reliģisko norādījumu avots. Sunahu uzrakstīja Muhameda sekotāji – visu, ko Muhameds bija teicis, darījis un apstiprinājis. Galvenā Islāma ticība ir tā, ka Allāhs ir vienīgais patiesais Dievs un Muhameds bija Allāha pravietis. Ar vienkāršu paziņojumu, ka tā ir taisnība, persona var tikt pārvērsta par Musulmani. Vārds ”Musulmanis” nozīmē tāds, kas pakļaujas Dievam. Islāms liecina, ka viņi ir vienīgā īstā ticība, no kuras cēlušās visas pārējās ticības (ieskaitot Jūdaismu un Kristietību).

Musulmaņi balsta savas dzīves uz pieciem pīlāriem:

1. ticības liecība: ”ir tika viens patiess Dievs (Allāhs) un Muhameds ir Dieva ziņnesis
(pravietis).”
2. lūgšana: katru dienu jāveic 5 lūgšanas.
3. došana: jāpalīdz trūcīgajiem, jo viss nāk no Allāha.
4. gavēšana: ārpus gadījuma gavēšanas laikiem visi musulmaņi gavē vismaz vienreiz
savā dzīvē Ramadāna laikā (devītais mēnesis Islāma kalendārā).
5.Hajj: svētceļojums uz Meku (Makkah), kas jāveic vismaz vienreiz dzīves laikā (divpadsmit mēnešu laikā pēc Islāma kalendāra).

Musulmaņu paklausības ietvaros šie pieci pīlāri ir uzskatīti par ļoti svarīgiem un ir jāizpilda burtiski. Musulmaņu ieeja paradīzē ir atkarīga no paklausības šiem pieciem pīlāriem.

Attiecībā uz Kristietību Islāmam ar to ir daudzas līdzības un arī ļoti nozīmīgas atšķirības. Tāpat kā Kristieši arī Islāms ir monoteisks, bet pretēji Kristiešiem Islāms noraida Trīsvienības jēdzienu. Islāms pieņem noteiktas Bībeles daļas, tādas kā Likumi un evaņģēliji, tomēr lielāko daļu noraida kā apmelojošu un neiedvesmojošu.

Islāms pretendē uz to, ka Jēzus bija vienkārši pravietis, bet ne Dieva Dēls (musulmaņi tic, ka tikai Allāhs ir Dievs un kā gan Viņam var būt Dēls?). Islāms apgalvo, ka Jēzus, lai arī dzimis no jaunavas Marijas, tomēr bija radīts no pīšļiem tāpat kā Ādams. Musulmaņi tic, ka Jēzus nemira pie krusta tādējādi noraidot centrālo Bībeles mācību.

Noslēgumā, Islāms māca, ka ceļš uz paradīzi ved caur darbiem un paklausību Korānam. Bībelē ir teikts pretējais. Bībele atklāj, ka cilvēks nav spējīgs apmierināt svētā Dieva prasības. Tikai pateicoties Dieva lielajai žēlastībai un mīlestībai cilvēks var tikt glābts caur ticību Kristum (Ef.2:8-9).

Skaidrs ir tas, ka abas ticības nevar būt patiesas. Patiesība var būt tikai viena - vai nu Jēzus bija augstākais pravietis vai nu Muhameds? Vai Bībele ir Dieva Vārds, vai Korāns? Vai pestīšana ir saņemama caur Jēzu kā personīgo Glābēju vai caur pieciem pīlāriem? Kā redzam abas reliģijas nevar būt patiesas. Šai patiesībai divu reliģiju nošķiršanā to svarīgākajās jomās ir ļoti nopietnas mūžīgās sekas.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir islāms un kam musulmaņi tic?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries