settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir grēku nožēlas lūgšana?

Atbilde


Grēku nožēlas lūgšanu lūdz cilvēks, kurš ir sapratis, ka viņš ir grēcinieks, un, ka viņam vajag Glābēju. Šīs lūgšanas izsacīšana pati par sevi neko nepanāk. Tā ir efektīva vienīgi tad, ja tā izsaka cilvēka patiesu grēku nožēlu, un ja tā atspoguļo viņa vēlmi pēc grēku piedošanas un pēc Glābēja.

Pirmais solis šajā lūgšanā ir izpratne par to, ka mēs visi esam grēcinieki. Romiešiem 3:10 ir teikts: „Gluži, kā ir rakstīts: nav neviena taisna, it neviena.” Bībele ļoti skaidri pasaka to, ka mēs visi esam grēkojuši, un mums visiem izmisīgi vajag Dieva žēlastību un piedošanu (Titam 3:5-7). Mūsu grēku dēļ mēs esam pelnījuši mūžīgu sodu (Mateja ev. 25:46). Grēku nožēlas lūgšana ir sauciens pēc apžēlošanas tiesas vietā. Tā ir lūgums pēc žēlastības dusmu vietā.

Otrais solis šajā lūgšanā ir zināšanas par to, ko Dievs ir izdarījis mūsu labā, lai izmainītu mūsu pazudušo un grēcīgo stāvokli. Jēzus sūtīja pasaulē Savu Dēlu Jēzu Kristu, lai Viņš piedzimtu šeit kā cilvēks (Jāņa ev. 1:1, 14). Jēzus mācīja mums patiesību par Dievu un dzīvoja perfekti taisnīgu un bezgrēcīgu dzīvi (Jāņa ev. 8:46, 2. Korintiešiem 5:21). Jēzus nomira pie krusta, uzņemoties uz Sevi sodu par mūsu grēkiem, Viņš nomira mūsu vietā (Romiešiem5:8). Pēc trim dienām Jēzus augšāmcēlās no nāves, tā pierādot Savu uzvaru pār grēku, nāvi un Elli (Kolosiešiem 2:12, 1. Korintiešiem 15. nodaļa). Viņa nāves dēļ, caur ticību Viņa upurim mūsu vietā, mums tiek piedoti visi mūsu grēki un Dievs mums apsola mūžīgo dzīvību. Mums ir jāpieņem Jēzus par savu Kungu un Glābēju, un jātic, jāuzticas Viņam. Viss, kas mums ir jādara, ir tikai jānotic tam, ka Jēzus nomira mūsu vietā par mūsu grēkiem, un augšāmcēlās no mirušajiem (Romiešiem 10:9-10). Mēs tiekam glābti tikai Dieva žēlastības dēļ un tikai ticībā Jēzum. Efeziešiem 2:8 ir teikts: ”Jo no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana.”

Grēku nožēlas lūgšana vienkārši ir veids, kā tu dari zināmu Dievam to, ka tu nožēlo savus grēkus un vēlies uzticēties Jēzum Kristum kā savam Pestītājam. Tā nesastāv no kādiem „maģiskiem” vārdiem, kuru spēks sagādā tev pestīšanu. Tikai ticība Jēzus nāvei un augšāmcelšanās faktam ir tas, kas tevi glābj. Ja tu esi sapratis to, ka tu esi grēcinieks un tev ir vajadzīga pestīšana caur Jēzu Kristu, tad šeit ir lūgšanas piemērs, ko tu vari tagad lūgt Dievam: „Dievs, es zinu, ka es esmu grēcinieks. Es apzinos, ka esmu pelnījis sodu par maniem grēkiem. Bet es gribu uzticēties Jēzum Kristum kā savam Pestītājam. Es ticu, ka Viņa nāve un augšāmcelšanās dod man iespēju saņemt Tavu piedošanu. Es uzticos Jēzum kā savam Kungam, Pestītājam un Glābējam. Paldies tev, Kungs, par to, ka Tu man piedod un glāb mani! Āmen!”

Vai tu esi pieņēmis lēmumu sākt ticēt un sekot Kristum pēc tā visa, ko tu šeit izlasīji? Ja tā, tad klikšķini uz pogas „Es šodien pieņēmu Kristu”, kas atrodas zemāk.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir grēku nožēlas lūgšana?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries