settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir garīgā izaugsme?

Atbilde


Garīgā izaugsme ir process, kad kļūstam vairāk un vairāk līdzīgi Jēzum Kristum. Brīdī, kad noticam Jēzum Kristum, Svētais Gars sāk procesu, kas mūs dara līdzīgus Viņam. Iespējams, vislabāk tas ir aprakstīts 2.Pēt. vēstulē 1:3-8, kur ir teikts, ka Dievišķais spēks mums ir dāvinājis visu ”nepieciešamo,” lai varam dzīvot dievbijīgi, kas arī ir garīgās izaugsmes mērķis. Ievērojiet, ka viss mums vajadzīgais nāk caur ”Viņa pazīšanu.” Iepazīstot Viņu caur Viņa doto Vārdu, kas dots, lai mēs mācītos, augtu un būtu pacilāti, mēs iegūstam visu sev nepieciešamo garīgajai izaugsmei.

Vēstulē Gal.5:19-21 ir divi saraksti. Piektās nodaļas 19-21 panti norāda uz ”miesas darba augļiem.” Šīs lietas parāda mūsu dzīvi pirms mēs nācām pie Kristus pēc glābšanas. Miesas rīcības aktivitātes mums ir jāizsūdz, jānožēlo un ar Dieva palīdzību jāpārvar. Sākot augt garīgi mūsu ”miesas darbu” negatīvās aktivitātes sāk sarukt. Piektās nodaļas 22-23 pantos ir norādīti ”gara augļi,” kuriem vajadzētu parādīties pēc pestīšanas saņemšanas Jēzū Kristū. Garīgā izaugsme ir atpazīstama pēc gara augļu spēcīga pieauguma personas dzīvē.

Garīgā izaugsme ir sākusies, kad sākam izrādīt pārvērtības. Mūsos iemājo Svētais Gars (Jņ.14:16-17). Mēs esam jaunas radības Jēzū Kristū (2.Kor.5-17). Vecā daba ir aizstāta ar jaunu (Rom.6-7). Garīgā izaugsme ir mūža process, kas atkarīgs no mūsu mācīšanās, Dieva vārda pielietošanas (2.Tim.3:16-17) un attīstīšanās Garā (Gal.5:16-26). Tiecoties uz garīgo izaugsmi mums jālūdzas Dievam un jāprasa gudrība saprast, un atpazīt tās sfēras, kurās mums jāmainās. Mēs varam lūgt Dievam palielināt mūsu ticību un zināšanas par Viņu. Dievs vēlas, lai mēs augam garīgi un Viņš ir devis visu tam nepieciešamo. Ar Svētā Gara palīdzību mēs varam pārvarēt grēku un neatlaidīgi tiekties tapt līdzīgiem mūsu glābējam Jēzum Kristum.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir garīgā izaugsme?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries