settings icon
share icon
Jautājums

Kas bija divpadsmit (12) Jēzus Kristus mācekļi/ apustuļi?

Atbilde


Vārds ”māceklis” nozīmē skolnieks, sekotājs. Vārds ”apustulis” nozīmē ”piekritējs, tāds, kas ir sūtīts.” Kamēr Jēzus bija uz zemes Viņa divpadsmit sekotāji tika saukti par mācekļiem. Divpadsmit mācekļi sekoja Jēzum Kristum, mācījās no Viņa un Viņš skoloja viņus. Pēc Viņa atkal atdzimšanas un uzņemšanas debesīs, Jēzus izsūtīja savus mācekļus liecināt par Viņu (Mt.ev.28:18-20; Ap.d.1:8). Tad viņi tika nosaukti par divpadsmit apustuļiem. Lai arī kā, bet jau pat tajā laikā, kad Jēzus vēl bija uz zemes, šie vārdi kaut kādā veidā bija savstarpēji apmaināmi.

Oriģinālie divpadsmit mācekļu/ apustuļu vārdi ir minēti Mt.ev.10:2-4: ”Bet divpadsmit apustuļu vārdi ir šādi: vispirms – Sīmanis, saukts Pēteris, un viņa brālis Andrejs; tad Jēkabs, Zebedeja dēls, un viņa brālis Jānis, Filips un Bartolomejs, Toms un muitnieks Matejs, Jēkabs, Alfeja dēls, un Tadejs, kanaānietis Sīmanis un Jūda Iskariots, kas Viņu Viņu nodeva.” Divpadsmit mācekļus/ apustuļus Bībele piemin arī Mk.ev.3:16-19 un Lk.ev.6:13-16. Salīdzinot šo trīs evaņģēliju pantus var atrast mazas, nenozīmīgas atšķirības vārdos. Šķiet, ka Tadejs bija zināms arī kā ”Jūda, Jēkaba dēls” un Sīmanis, saukts Zelots bija zināms kā Sīmanis kanaānietis (Lk.ev.6:15-16), kā arī Cebedeja dēls un Jēkaba brālis Jānis, kam tie pielika vārdu Boanerges, tas ir – pērkona dēli (Mk.ev.3:17-18). Jūdas Iskariota vietā, kas nodeva Jēzu, nāca Matija (Ap.d.1:20-26). Daži Bībeles mācītāji uzskata, ka Matija bija apustulis ”invalīds” un tic, ka Pāvils pēc Dieva izvēles bija ielikts Jūdas Iskariota vietā kā divpadsmitais apustulis.

Divpadsmit mācekļi/ apustuļi bija Dieva izvēlēti parasti vīri, kurus Viņš izmantoja neparastā veidā. Starp šiem divpadsmit bija zvejnieki, nodokļu iekasētāji un revolucionāri. Neskatoties uz to, ka viņi visi bija kopā ar Kristu, bija pašaizliedzīgi Viņa sekotāji, - evaņģēlijs atzīmē mācekļu/ apustuļu pastāvīgas neveiksmes un kļūdas, cīņu un pūles, un šaubas. Pēc tam, kad viņi liecināja par Jēzus augšāmcelšanos un Viņa uzņemšanu debesīs, Svētais Gars pārveidoja šos vīrus spēcīgos un varenos Dieva cilvēkos, kas burtiski runājot, apgrieza pasauli ar kājām gaisā (Ap.d.17:6). Kas bija par pamatu šīm pārmaiņām? Divpadsmit mācekļi/ apustuļi bija ”bijuši ar Jēzu” (Ap.d.4:13). Kaut tas viss varētu būt attiecināts arī uz mums!

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas bija divpadsmit (12) Jēzus Kristus mācekļi/ apustuļi?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries