settings icon
share icon
Jautājums

Ko tas īsti nozīmē – Dievs ir mīlestība?

Atbilde


Paskatīsimies kā Bībele apraksta mīlestību, un aplūkosim dažus veidus, kur Dievs ir mīlestības būtība, jeb pats mīlestības pamats. : ‘’ Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu. Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu. Mīlestība nekad nebeidzas, pravietošana beigsies, valodas apklusīs, atziņa izbeigsies.’’ (1 Kor 13:4-8). Šis ir Dieva mīlestības apraksts un tā kā Dievs ir mīlestība (1 Jāņa 1: 8) šeit mēs redzam kāds Viņš ir.

Mīlestība (Dievs) neuzspiež sevi nevienam. Tiem, kas nāk pie Dieva, nāk atbildot uz Viņa mīlestību. Mīlestība (Dievs) parāda laipnību visiem. Mīlestība (Jēzus) darīja labu ikvienam bez izņēmuma. Mīlestība (Jēzus) neiekāroja to, kas citiem bija, bet gan dzīvoja pazemīgu dzīvi nesūdzoties un nevainojot nevienu. Mīlestība (Jēzus) nelielījās ar iemiesošanos miesā, kaut gan Viņš varēja uzveikt un pārspēt jebkuru, ar ko vien Viņam bija kontakts. Mīlestība (Dievs) nepieprasa padevību un paklausību. Dievs nepieprasīja paklausību no Viņa Dēla, drīzāk Jēzus ar prieku un labprātīgi paklausīja savam Tēvam debesīs. ‘’Bet lai pasaule zina, ka Es Tēvu mīlu un daru, kā Tēvs Man ir pavēlējis. ‘’( Jāņa evanģ. 14: 31). Mīlestība (Jēzus) bija, ir, un vienmēr būs darbībā citu labā.

Vislielākā Dieva mīlestības izpausme mums ir paziņota caur Jāņa evanģ. 3: 16. ‘’Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību. Romiešiem 5: 8 sludina šo pašu ziņu: ‘’Bet Dievs savu mīlestību uz mums pierāda ar to, ka Kristus par mums miris, kad vel bijām grēcinieki. ‘’ Mēs redzam no šiem pantiem, ka Dieva lielākā vēlme uz mums ir: piebiedroties Viņam Viņa mūžīgajās mājās, debesīs. Jo Viņš mūs mīl tik ļoti, ka ir darījis iespējamu šo ceļu, samaksājot parādus par mūsu grēkiem. Viņš izvēlas mūs, kā rīcības plānu, darīt Viņa gribu. Mīlestība piedod. ‘’Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visa netaisnības. ‘’ (1 Jāņa 1:9).

Tātad, ko tas nozīmē, - Dievs ir mīlestība? Mīlestība ir Dieva īpašība. Mīlestība ir galvenais aspekts Dieva raksturā. Dievs ir pati mīlestība. Dieva mīlestība nekādā gadījumā nav konfliktā ar Viņa svētumu, patiesīgumu, taisnīgumu un pat ar Viņa dusmām. Visas Dieva īpašības ir perfektā harmonijā. Viss, ko Dievs dara ir mīlestības piepildīts, un jebkurš Viņa akts ir taisnīgs, pareizs un labs. Dievs ir nevainojams un absolūts, perfekts, īstas un patiesas mīlestības pierādījums. Pārsteidzoši un lieliski ir tas, ka visiem, kas pieņem Viņa Dēlu Jēzu kā savu personīgo glābēju, Viņš dod iespēju mīlēt, kā Viņš mīl, caur Svētā Gara spēku. (Jāņa evanģ.1:12). (1 Jāņa 3:1, 23-24).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko tas īsti nozīmē – Dievs ir mīlestība?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries