settings icon
share icon
Jautājums

Vai Dievs joprojām dara brīnumus?

Atbilde


Daudzi cilvēki vēlas, lai Dievs izdara kādu brīnumu tā pierādot, ka Viņš patiešām ”eksistē.” Cilvēki saka: ”ja tikai Dievs paveiktu kādu brīnumu vai rādītu kādu zīmi, tad es ticētu Viņam!” Tomēr, šī doma un ideja ir pretrunā ar Bībeli. Laikā, kad Dievs veica brīnišķīgus un spēcīgus brīnumus izraēliešu dzīvēs, vai tas lika viņiem paklausīt un ticēt Dievam? Nē, pat redzot un izbaudot visus Dieva nepārspējamos brīnumus izraēlieši joprojām nepārtraukti sacēlās pret Dievu un neklausīja Viņam. Tie paši cilvēki, kuri savām acīm redzēja, kā Dievs pašķīra Sarkano jūru vēlāk šaubījās, vai Dievs ir spējīgs uzvarēt iedzīvotājus, kas dzīvoja viņiem Apsolītajā Zemē. Šī patiesība ir izskaidrota Lūkas ev.16:19-31. Šis stāsts ir par vīru, kas būdams ellē jautā Ābrahamam sūtīt Lācaru atpakaļ dzīvē, lai tas varētu brīdināt viņa brāļus par briesmīgo sodu. Ābrahams viņam atbildēja: ”ja viņi neklausa Mozu un praviešus, viņi neticēs, pat ja kāds no mirušajiem augšāmceltos” (Lk.ev.16:31).

Jēzus savas dzīves laikā uz zemes veica apbrīnojami daudzus brīnumus, tomēr lielākais cilvēku vairums neticēja Viņam. Ja Dievs šodien veiks tos pašus brīnumus, kas tika veikti pagātnē, rezultāts varētu būt tas pats. Cilvēki būtu pārsteigti, apbrīnotu un ticētu Dievam tikai uz īsu mirkli. Ticība būtu sekla un pazustu brīdī, kad notiktu kaut kas negaidīts, nepatīkams vai bailīgs. Ticība, kas balstīta uz brīnumiem nav nobriedusi ticība. Dievs ir veicis visu laiku izcilāko un diženāko brīnumu nākot uz zemes kā cilvēks Jēzus Kristus personā mirt pie krusta par mūsu grēkiem (Rom.5:8), lai mēs taptu glābti (Jņ.ev.3:16). Un Dievs joprojām veic brīnumus, tikai daudzi no tiem vienkārši tiek noraidīti vai neievēroti. Galu galā mums nemaz nav vajadzīgi brīnumi. Viss, kas mums ir vajadzīgs, ir ticība pestīšanai caur ticību Jēzum Kristum.

Brīnumu veikšana bija ar mērķi norādīt brīnumu veicēja īstumu un pareizību (autentiskumu). Ap.d.2:22 saka - ”Izraēliešu vīri, klausieties šos vārdus: Jēzu, Nācairieti, vīru, ko Dievs, kā jūs paši to zināt, apstiprinājis ar vareniem darbiem, brīnumiem un zīmēm, ko Dievs darīja caur viņu jūsu vidū.” Tas pats ir teikts arī par apustuļiem: ”apustuļa sūtības apliecinājums tika jums rādīts neatlaidīgā pacietībā, gan zīmēs, gan brīnumos, gan spēkā” (2.Kor.12:12). Attiecībā uz evaņģēliju vēstulē Ebrejiem 2:4 Pāvils saka: ”un Dievs to ir apliecinājis ar zīmēm, brīnumiem un dažādiem spēkiem un izdalot Svētā Gara dāvanas pēc savas gribas.” Tagad, uz šodienu, mums ir visa Jēzus patiesība, kas ierakstīta Svētajos Rakstos. Tagad, uz šodienu, mums ir apustuļu raksti, kas dokumentēti Svētajos Rakstos. Jēzus un Viņa apustuļi, kuru darbi ierakstīti Svētajos Rakstos, ir stūra akmens un pamats mūsu ticībai (Ef.2:20). Šinī ziņā brīnumi nav vairāk nepieciešami, jo Jēzus un Viņa apustuļu dotā ziņa ir apliecināta, apstiprināta un rūpīgi dokumentēta Svētajos Rakstos. Jā, Dievs joprojām veic brīnumus. Tajā pašā laikā mums nevajadzētu gaidīt tādus brīnumus kādi tika veikti Bībeles laikos.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Dievs joprojām dara brīnumus?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries