settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc Dievs atļauj Sātanam un viņa dēmoniem grēkot?

Atbilde


Abiem, gan eņģeļiem, gan cilvēcei Dievs nolēma dot izvēles brīvību. Lai arī Bībele nedod īpašus norādījumus un detaļas attiecībā uz Sātana un kritušo eņģeļu dumpošanos pret Dievu, tomēr šķiet, ka Sātans – iespējams diženākais un svarīgākais no eņģeļiem (Ec.28:12-18) – savā lepnībā izvēlējās sacelties pret Dievu kārtībā, lai meklētu veidus, kā kļūt tikpat svarīgs kā Viņš. Sātans (Lucifers) negribēja kalpot un klausīt Dievam; viņš pats gribēja būt dievs (Jes.14:12-14). Atklāsmes gr.12: 4 rakstītais ir jāsaprot kā tēlains apraksts tam, ka trešā daļa eņģeļu sekoja Sātanam dumpībā tā kļūstot par kritušajiem eņģeļiem – dēmoniem.

Tomēr, atšķirībā no cilvēces eņģeļu izvēle sekot Sātanam vai saglabāt uzticību Dievam ir mūžīgā izvēle. Bībele nepiedāvā eņģeļiem iespēju nožēlot un saņemt piedošanu. Nedz arī Bībele norāda uz to, ka vēl lielākam daudzumam eņģeļu būtu dota iespēja grēkot. Eņģeļi, kuri saglabā uzticību Dievam ir aprakstīti kā ”izredzētie eņģeļi” (1.Tim.5:21). Sātans un kritušie eņģeļi zināja Dievu visā Viņa slavā un spožumā. Tieši tāpēc, ka viņi zināja Dievu tik labi un tuvu, to sacelšanās pret Viņu bija augstākās pakāpes ļaunums. Tā rezultātā Dievs nedod ne Sātanam, ne citiem kritušajiem eņģeļiem iespēju nožēlot. Turklāt, Bībele nenorāda un nedod iemeslu ticēt tam, ka viņi izvēlētos nožēlot, pat ja Dievs viņiem dotu tādu iespēju (1. Pēt.5:8). Dievs deva Sātanam un eņģeļiem tādu pašu izvēles brīvību, kāda bija dota Ādamam un Ievai - klausīt Viņam vai neklausīt. Eņģeļiem bija dota brīvība izdarīt izvēli; Dievs nespieda vai neiedrošināja eņģeļus uz grēku. Sātans un kritušie eņģeļi grēkoja pēc savas brīvas izvēles un gribas, un tāpēc tie ir pelnījuši mūžīgo sodu uguns ezerā.

Kāpēc Dievs, zinot kāds būs rezultāts, deva eņģeļiem izvēles tiesības? Dievs zināja, ka viena trešdaļa no visiem eņģeļiem sacelsies pret Viņu un tādējādi tiks sodīti ar mūžīgo uguni. Dievs zināja arī to, ka Sātans turpinās sacelšanos kārdinot un vadot cilvēci uz grēku. Kāpēc Dievs to pieļauj? Uz šo jautājumu Bībele nedod pilnīgi skaidru atbildi. Kā arī, šis pats jautājums var attiekties uz gandrīz visām ļaunajām rīcībām. Kāpēc Dievs tās pieļauj? Galu galā, tas viss attiecas uz Dieva augstāko varu, Viņa suverenitāti pār visu Viņa radīto. Kā Psalmos ir teikts: ”Dieva ceļi ir perfekti” (Ps.18:31). Ja Dieva ceļi ir perfekti, tad mums ir jātic, ka viss, ko Viņš dara – viss, ko Viņš atļauj - arī ir perfekts. Tātad, mūsu Dieva perfektais plāns bija atļaut grēku. Kā Viņš mums atgādina Jes.gr.55:8-9, tad Viņa domas nav mūsu domas un mūsu ceļi nav Viņa ceļi, bet viss, ko Viņš dara ir augstāks par mūsu saprašanu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc Dievs atļauj Sātanam un viņa dēmoniem grēkot?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries