settings icon
share icon
Jautājums

Vai mūsos visos ir Dieva radīts caurums/ tukšums?

Atbilde


”Dieva radītais tukšums” ir jēdziens, kas saka, ka katrā cilvēka dvēselē/ sirdī/ dzīvē ir caurums jeb tukšums, kuru var piepildīt tikai Dievs. Šis tukšums ir iedzimtas cilvēka sirds ilgas pēc kaut kā, kas pastāv ārpus visa; kaut kā izcila un neparasta; kaut kā ”cita.” Māc.gr.3:11 ir norādīts, ka Dievs pat ”Mūžību ir licis cilvēku sirdīs.” Dievs radīja cilvēci Savam mūžīgajam mērķim un tikai Dievs var piepildīt mūsu vēlmi pēc mūžības. Visas reliģijas ir balstītas uz dabīgo vēlmi radīt ”kontaktu” ar Dievu, bet šo vēlmi var apmierināt tikai Dievs Pats, tāpēc tas ir pielīdzināms ”Dieva radītam caurumam jeb tukšumam.”

Problēma ir tā, ka cilvēce ignorē šo tukšumu vai mēģina to piepildīt ar dažādām citām lietām, bet tikai ne ar Dievu. Jer.gr.17:9 ir aprakstīts mūsu siržu stāvoklis: ”Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu, tā ir viltīga. Kas to var izdibināt! ” Salamans nepārtraukti atkārto šo pašu jēdzienu: ”...cilvēku bērnu sirdis ir pilnas ļaunuma un viņu sirdīs mājo neizpratne tik ilgi, kamēr viņi dzīvo” (Māc.gr.9:3). Jaunais Testaments piekrīt: ”jo miesas prāts ir naidā ar Dievu, tas nepakļaujas dieva bauslībai, nedz arī to spēj” (Rom.8:7). Vēstulē Rom.1:18-22 Pāvils apraksta cilvēkus, kas ignorē visu, kas ir atklāts par Dievu; iespējams, iekļaujot pat ”Dieva radīto tukšumu ” un tā vietā kalpo katrai lietai un visam, kas nav Dievs.

Skumji, pārāk daudz cilvēku pavada savas dzīves meklējumos pēc kaut kā cita, bet ne Dieva, lai piepildītu ilgas pēc jēgas – darbs, ģimene, sports un daudzas citas aktivitātes tiek veiktas ar cerībām piepildīt šo tukšumu. Bet dzenoties pakaļ pēc lietām, kas nav mūžīgas, dvēselē paliek tukšums un izbrīns - kāpēc viss darītais nedod īstu un patiesu apmierinājumu. Nav šaubu, ka daudzi cilvēki dzenoties pakaļ lietām, kas nav Dievs, sasniedz ”laimes” sajūtu uz kādu laiku. Bet apsverot Salamana dzīvi, kam piederēja neizsakāmas bagātības, veiksme, cieņa un vara – viss, ko vien meklējam šinī pasaulē – mēs redzam, ka nekas no tā, kas viņam piederēja nepiepildīja viņa ilgas pēc mūžības. Viņš paziņo, ka tas viss ir ”zūdošs;” viss pēc kā viņš tiecās ir veltīgs, jo neapmierina un neremdē slāpes. Beigās viņš paziņo, ka ”Gala iznākums no visa ir šāds: bīsties Dieva un turi Viņa baušļus, jo tas pienākas katram cilvēkam.” (Māc.12:13).

Tāpat kā četrstūraina tapa nevar aizpildīt apaļu caurumu, tāpat arī nekas uz šīs pasaules nevar aizpildīt ”Dieva radīto tukšumu,” kas ir katrā no mums. To nevar aizpildīt ne ar vienu un ne ar ko citu, kā vienīgi un tikai ar Dievu. Tikai caur personiskām attiecībām ar Dievu, caur ticību Jēzum Kristum ”Dieva radītais tukšums” var tikt aizpildīts un pastāvīgās alkas pēc mūžības piepildītas.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai mūsos visos ir Dieva radīts caurums/ tukšums?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries