settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Dieva ieroči jeb pilns bruņojums?

Atbilde


Frāze ”Dieva ieroči” ir lietota vēstulē Ef.6:13-17: ”Ņemiet visus Dieva ieročus, lai jūs varētu stāties pretī ļaunajā dienā un, visu pārvarējuši, pastāvēt! Tad nu stāviet stingri, apjozušies ar patiesību, aplikuši taisnības bruņas un apāvuši kājas, lai būtu gatavi cīņai par miera evaņģēliju! Pie visa tā vēl satveriet ticības vairogu, ar kuru nodzēst visas ļaunā ugunīgās bultas, uzlieciet pestīšanas bruņucepuri un tveriet Gara zobenu – Dieva Vārdu!”

Vēstulē Ef.6:12 Pāvils skaidri norāda, ka konflikts ar Sātanu ir garīgs un tāpēc taustāmi ieroči nav pielietojami, jo tie ir neefektīvi cīņā pret Sātanu un tā pakalpiņiem. Mums nav dots saraksts par noteiktām Sātana taktikām, kādas viņš izmanto, tomēr šis pants skaidri norāda, ka uzticīgi ievērojot dotās instrukcijas mēs būsim spējīgi stāvēt droši un pavisam noteikti uzvarēsim garīgo cīņu neskatoties ne uz kādām Sātana izvēlētajām stratēģijas metodēm.

Dieva ieroču pirmais elements ir patiesība (14.pants). Šo ir viegli saprast, jo zinām, ka Sātans ir ”melu tēvs” (Jņ.ev.8:44). Maldināšana un krāpšana ir viena no pirmajām lietām Dieva lietu sarakstā, jo Dievs šīs lietas uzskata par pretīgām. ”Melīga mēle” ir aprakstīta kā ”lieta, ko Dievs ienīst” (Sak.gr..6:16-17). Tādējādi mēs esam pilnīgi pārliecināti un varam droši izmantot patiesību sevis iesvētīšanai un atbrīvošanai, kā arī to labā, kuriem mēs liecinām par labo ziņu.

Tajā pašā pantā (14) mums ir teikts ”tērpties taisnības bruņās jeb uzlikt taisnību kā krūšu bruņas.” Tas ir svarīgi, jo krūtis ir vitāli svarīga ķermeņa daļa, kuru karavīri aizsargā visvairāk, jo citādi iznākums varētu būt letāls. Šīs taisnīguma bruņas nav uzliekamas cilvēkam pašam ar saviem spēkiem vien. Drīzāk, tas ir Kristus taisnīgums, Dieva piedēvēts caur ticību, kurš sargā mūsu sirdis pret Sātana apsūdzībām un uzbrukumiem, kā arī padara mūsu visapslēptāko un dziļāko būtību pasargātu pret visiem Sātana uzbrukumiem.

15. pants runā par sagatavošanos garīgajām cīņām apaujot kājas. Jebkurā cīņā ienaidnieks bieži sagatavo bīstamas vietas karavīra ceļā. Doma par sagatavošanos miera evaņģēlijam apaujot kājas, ierosina un vedina uz to, ka ar mums uzticēto labvēlības ziņu, kas ir pati būtība dvēseļu atgūšanā Kristum, jāvirzās uz Sātana teritoriju, bet tomēr jābūt zinošiem par visām iespējamajām lamatām. Sātanam pa rokai vienmēr ir sagatavoti neskaitāmi šķēršļi, kurus viņš liek ceļā, lai apstādinātu tos, kuri cenšas vairot labo ziņu, evaņģēliju.

16.pants runā par to, ka mums jāuzliek ticības vairogs pret visām šaubām, kuras mūsos iedveš Sātans attiecībā par Dieva uzticamību un Viņa Vārda patiesumu. Mūsu ticība, kurā Kristus ir šīs ”ticības iesācējs un pilnīgs tās piepildītājs” (Ebr.12:2) ir kā zelta vairogs. Tas ir vērtīgs, pamatots un pārliecinošs; reāls un spēcinošs.

17.pants runā par pestīšanas bruņu cepuri galvas aizsardzībai tā uzturot dzīvotspējīgu mūsu ķermeņa svarīgu daļu. Mēs varam droši teikt, ka mūsu domāšanai ir vajadzīga aizsardzība. Galva ir prāta sēkla, kura uzturot evaņģēlija cerību par mūžīgo dzīvi nesaņems un nepieņems viltotas, neīstas mācības vai dos ceļu Sātana radītajiem kārdinājumiem. Neglābtai personai nav nekādas cerības un aizsardzības pret no visām pusēm nākošajām viltus mācībām, jo viņš ir bez pestīšanas bruņu cepures un savā prātā nav spējīgs aptvert, atšķirt lietas starp garīgo patiesību, un garīgo maldināšanu vai krāpšanu.

Kā arī 17.pants jau pats par sevi iztulko ”Gara zobena” nozīmi – tas ir Dieva Vārds. Tajā laikā, kad visas garīgo ieroču lietas ir aizsargājošas pašas par sevi, Gara zobens ir vienīgais uzbrūkošais ierocis Dieva bruņojumā. Tas runā par Svētumu un Dieva Vārda varu. Lielāks un spēcīgāks garīgais ierocis nav ne iedomājams, ne iespējams. Kad Jēzus tika kārdināts tuksnesī, tad Dieva Vārds bija tas, kas Viņu padarīja spējīgu Sevi aizsargāt un gūt uzvaru pār Sātanu. Kāda lieliska svētība ir tā, ka tas pats Vārds ir pieejams mums arī uz šodienu!

18.pants mums saka to, ka jālūdzas Garā (t.i. ar Kristus prātu, ar Viņa sirdi un Viņa privilēģijām) papildus tam, ka jau esam uzlikuši visus Dieva dotos ieročus. Mēs nedrīkstam nevērīgi un nolaidīgi izturēties pret lūgšanu, jo tas ir avots no kā smeļamies Dieva garīgo spēku. Bez lūgšanām, bez paļāvības uz Dievu, mūsu pūliņi garīgajā cīņā ir tukši un veltīgi. Pilns Dieva dotais bruņojums – patiesība, taisnība, evaņģēlijs, ticība, pestīšana, Dieva Vārds un lūgšana - ir ieroči, ko mums deva Dievs un caur kuriem mēs varam gūt garīgo uzvaru jebkurā garīgā cīņā. Mēs varam pārvarēt un atvairīt pilnīgi visus Sātana uzbrukumus un kārdinājumus.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Dieva ieroči jeb pilns bruņojums?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries