settings icon
share icon
Jautājums

Kas bija Dieva dēli un cilvēku meitas Mozus 1.grāmatā 6:1-4?

Atbilde


Mozus 1.gr.6:1-4 pantos runā par Dieva dēliem un cilvēka meitām. Pastāv dažādi norādījumi par to, kas bija Dieva dēli un kāpēc bērni, kas radās Dieva dēliem savienojoties ar cilvēku meitām pārauga milžu rasē ar pārcilvēcisku spēku.

Trīs galvenie uzskati par Dieva dēlu personību ir: 1) tie bija kritušie eņģeļi, 2) tie bija spēcīgi cilvēku valdnieki, 3) tie bija dievbijīgā Seta pēcnācēji, kuri saprecējās ar ļaunajiem Kaina pēctečiem.

Pievēršot uzmanību pirmajai teorijai pastāv fakts, ka Vecajā Derībā Dieva dēli ir saukti par eņģeļiem (Ījaba 1:6, 2:1, 38:7). Iespējamā problēma attiecībā uz šo ir tā, ka Mateja ev.22:30 norāda uz to, ka eņģeļi neprecas. Bībele mums nedod pamatu ticēt tam, ka eņģeļi ir dzimuma būtnes un ir spējīgi radīt bērnus. Otrie divi punkti nesaskaras ar šo problēmu.

2 un 3 punktu vājība ir tā, ka saprecoties parastam vīrietim ar parastu sievieti tiem dzimst parasti bērni, bet ne ”milži” un ne ”varoņi, kas bija senlaikos, vīri ar vārdu.” Sekojoši, kāpēc Dievs nolēma uzsūtīt plūdus pār zemi (Mozus 1.gr. 6:5-7), ja Viņš nebija aizliedzis spēcīgiem vīriešiem jeb Seta pēcnācējiem ņemt par sievām parastas sievietes jeb Kaina pēcteces? Gaidāmais sods, aprakstītais 1.Mozus gr.6:5-7 ir savienots ar to, kas notika 1.Mozus gr. 6:1-4. Vienīgi neķītras, perversas kritušo eņģeļu laulības ar cilvēciskām sievietēm spēj attaisnot šādu skarbu nosodījumu.

Kā jau iepriekš minēts pirmajā punktā Mateja ev.22:30 paziņo- ”Jo tie, kas augšāmcēlušies, nedz prec, nedz tiek precēti, bet ir kā eņģeļi debesīs.” Tomēr tekstā nav apgalvots, ka eņģeļi nav spējīgi vai nedrīkst precēties. Tas vairāk norāda uz to, ka eņģeļi neprecas. Tālāk, Mateja ev.22:30 norāda uz ”eņģeļiem debesīs.” Tas neattiecas uz kritušajiem eņģeļiem, kas nerūpējas par Dieva radīto kārtību un aktīvi meklē kā izjaukt Dieva plānus. Fakts, ka Dieva svētie eņģeļi neprecas un neiesaistās seksuālās attiecībās ar cilvēkiem nenozīmē, ka tas ir taisnība attiecībā uz Sātanu un viņa dēmoniem.

Punkts viens (1) ir visticamākā iespējamība par to, kas bija Dieva dēli. Jā, interesanta ”iebilde” varētu būt tā, ka eņģeļi ir bezdzimuma būtnes un pēc tam apgalvot, ka ”Dieva dēli” bija kritušie eņģeļi, kas savienojās ar cilvēku meitām. Tomēr, lai arī eņģeļi ir garīgas būtnes (Ebr.1:14), tie var parādīties cilvēka izskatā (Marka ev.16:5). Vīri no Sodomas un Gomoras vēlējās veikt seksuālas darbības ar diviem eņģeļiem, kuri bija kopā ar Lotu (Mozus 1.gr.19:1-5). Skaidrs ir tas, ka eņģeļi ir spējīgi pieņemt fizisko cilvēka ķermeni pat līdz tādai pakāpei, ka tie var kopēt cilvēku dzimumu un iespējams vairoties (reproducēt). Kāpēc kritušie eņģeļi nedara to vairāk un biežāk? Šķiet, ka Dievs ir ieslodzījis šos kritušos eņģeļus par to ļauno grēku tā, ka atlikušie kritušie eņģeļi neuzdrošinās to vairāk darīt (kā aprakstīts Soģu gr. 6). Agrākie Ebreju tulki, kā arī apokrifiskie (apšaubāms, neīsts) un pseudopigrafālie (nepareizas mācības grāmatas utt.) teksti vienbalsīgi apstiprina to, ka Dieva dēli ir kritušie eņģeļi, kas pieminēti Mozus 1. grāmatā 6:1-4. Sakarā ar šo bez jebkādām šaubām debates ir slēgtas. Tas, ka Mozus 1.gr 6:1-4 ietver kritušos eņģeļus, kas savienojās ar cilvēku sievietē, satur spēcīgu no konteksta izrietošu, gramatiski un vēsturiski pamatotu apstiprinājumu šim faktam.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas bija Dieva dēli un cilvēku meitas Mozus 1.grāmatā 6:1-4?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries