settings icon
share icon
Jautājums

Kā mēs varam atpazīt Dieva balsi?

Atbilde


Šis jautājums ir nodarbinājis cilvēku prātus visos gadsimtos. Samuēls dzirdēja Dieva balsi, bet neatpazina, līdz viņam to atklāja Ēlis (1.Sam.gr.3:1-10). Gideons saņēma fizisku atklāsmi no Dieva, tomēr vienalga šaubījās, un pat tādā mērā, ka pieprasīja no Dieva zīmi, lai spētu ticēt Viņam. Un ne vienu, bet pat trīs reizes (Soģu gr.6:17-22; 36-40). Tātad, dzirdot Dieva balsi, kā mēs varam būt droši, ka tas ir Viņš, kas runā uz mums. Pirmkārt, mums ir kaut kas, kas Samuēlam un Gideonam nebija. Mums ir pabeigta Bībele, Paša Dieva iedvests Vārds lasīšanai, studēšanai un meditēšanai. ”Visi Dieva iedvestie Raksti ir noderīgi mācībai, grēka atmaskošanai, labošanai, audzināšanai taisnīgumā, lai Dieva cilvēks kļūtu pilnīgs un būtu sagatavots ikvienam labam darbam” (2.Tim.3:16-17). Katru reizi, kad jāpieņem svarīgs dzīves lēmums vai uzrodas mulsinošs jautājums, mums jāmeklē, ko saka Bībele attiecībā uz doto situāciju. Dievs nekad nevadīs mūs pretējā virzienā tam, ko ir atklājis un apsolījis caur savu Vārdu (Tit.1:2).

Otrkārt, lai dzirdētu Dieva balsi, mums tā jāatpazīst. ”Manas avis klausās manā balsī, es tās pazīstu, un viņas man seko.”(Jņ.10:27). Tie, kas dzird Dieva balsi ir tie, kas pieder Viņam – visi tie, kas glābti ar Viņa žēlastību caur Jēzu Kristu. Avis dzird Viņa balsi un atpazīst to, jo tās pazīst Viņu kā savu ganu un tāpēc atpazīst Viņa balsi. Lai atpazītu Dieva balsi mums ir jāpieder Viņam.

Treškārt, mēs dzirdam Dieva balsi, kad pavadām laiku lūgšanās, Bībeles studijās un klusās pārdomās par Viņu un Viņa Vārdu. Jo vairāk laika mēs veltam Dievam un Viņa Vārdam, jo vieglāk ir atpazīt Viņa balsi vai vadību. Banku darbinieki ir trenēti atpazīt naudas viltojumus studējot īsto naudu tik ļoti tuvu, ka viņi nekavējoties atpazīst viltojumu. Mums vajadzētu būt tikpat pazīstamiem ar Dieva Vārdu - tā, ka dzirdot Viņa balsi vai vadību mēs to atpazīstam uzreiz. Dievs runā uz mums, lai mēs atpazīstam un saprotam to, kas ir taisnība. Pilnīgi noteikti Dievs runā dzirdami uz cilvēkiem, bet galvenokārt Viņš runā caur Viņa Vārdu un dažreiz caur Svēto Garu tieši uz mūsu sirdsapziņu, caur mūsu dzīves apstākļiem un caur citiem cilvēkiem. Pielietojot dzirdēto patiesību, kas atklāta Svētajos Rakstos, mēs varam mācīties atpazīt Dieva balsi. Dzirdēt to un paklausīt tai.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā mēs varam atpazīt Dieva balsi?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries