settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par depresiju? Kā Kristieties var pārvarēt depresiju?

Atbilde


Depresija ir plaši izplatīta visā pasaulē un tā var skart gan Kristiešus, gan ne Kristiešus. Cilvēki, kuriem ir depresija, cieš no neskaitāmiem, spēcīgiem simptomiem kā piem. - skumju sajūtām, dusmām, bezcerības, noguruma u.c. Cilvēki var sākt justies nevērtīgi un pat tapt noskaņoti uz pašnāvību zaudējot interesi par lietām un cilvēkiem, kas kādreiz bija svarīgi. Depresiju var izraisīt dažādi dzīves apstākļi, kā piem. darba zaudēšana, tuva cilvēka nāve, šķiršanās vai psiholoģiskas problēmas, kas ir saistītas ar ļaunprātīgu vardarbību vai zemu pašcieņu.

Bībele saka, ka mums ir jābūt piepildītiem ar prieku un jāslavina Dievs (Fil.4:4; Rom.15:11). Tātad, acīmredzami Dievs ir paredzējis mums visiem dzīvot priecīgas dzīves. Tomēr tam, kas sirgst ar sadzīves depresiju tas nav viegli, bet ikkatrs var tikt dziedināts caur Dieva doto lūgšanas dāvanu. Bībeles studēšana un piemērošana dzīves situācijām, atbalsta grupas, līdzcilvēki starp ticīgajiem, grēku izsūdzēšana, piedošana un padoma saņemšana var palīdzēt. Mums jāpieliek visa apzinātā piepūle, lai netiktu uzsūkti paši sevī, bet gan virzīt savu spēku uz āru. Bieži vien depresijas sajūtas mazinās vai pat izzūd, ja depresīvs cilvēks sāk virzīt domas uz Jēzu Kristu vai uz citiem cilvēkiem.

Klīniskā depresija ir fizisks stāvoklis, ko var noteikt tikai un vienīgi ārsts. Tas ne vienmēr ir radies kā sekas no nelaimīgām dzīves situācijām; kā arī depresijas simptomi nav atvieglināmi caur paša slimā gribu. Pretstatā tam, ko daži Kristiešu kopienā tic, klīniskā depresija ir ne vienmēr izsaukta grēka rezultātā. Dažreiz depresija var rasties kādas fiziskas slimības rezultātā, ko nepieciešams ārstēt medicīniski ar zālēm vai padomu došanu, vai cita veida palīdzību. Protams, Dievs ir spējīgs izārstēt jebkuru slimību, tomēr daudzos gadījumos ir jāapmeklē ārsts. Kā arī, apmeklēt ārstu, kas ārstē depresiju, ir tas pats, kas apmeklēt ārstu fiziska ievainojuma gadījumā.

Pastāv dažas lietas, kas var atvieglot cilvēka ciešanas un nemieru depresijas gadījumā. Depresijas skartiem cilvēkiem ir jādara viss, lai viņi paliktu ar Dieva Vārdu, pat tad, kad viņi nejūtas spēcīgi vai varoši lasīt. Emocijas var mūs aizvest pa nepareizo ceļu, bet Dieva Vārds pastāv noturīgs un nemainīgs. Mums jāuztur stingra ticība Dievam, it īpaši tad, kad esam pakļauti ciešanām un pārdzīvojam pārbaudes, kārdinājumus. Bībele saka, ka Dievs nekad nepieļaus mūsu dzīvē kārdinājumus vai pārbaudes, ko neesam spējīgi izturēt un paciest (1.Kor.10:13). Lai arī depresija nav grēka rezultāts, tomēr tās skartais cilvēks ir atbildīgs reaģējot uz sāpēm un ciešanām, ieskaitot profesionālas palīdzības saņemšanu nepieciešamības gadījumā. ”Tad nu vienmēr caur viņu nesīsim Dievam slavas upuri, tas ir, mūsu lūpu augļus, kas apliecina viņa vārdu” (Ebr.13:15).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par depresiju? Kā Kristieties var pārvarēt depresiju?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries