settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir četri garīgie likumi?

Atbilde


Četri garīgie likumi ir veids, kā strukturēti stāstīt cilvēkiem par pestīšanu, kas ir pieejama caur ticību Jēzum Kristum. Visu nepieciešamo informāciju par pestīšanu var iedalīt četros galvenajos punktos, lai tā kļūst pārskatāmāka un vieglāk saprotama.

Pirmais no četriem garīgajiem likumiem ir: „Dievs tevi mīl un Viņam ir brīnišķīgs plāns tavai dzīvei.” Jāņa evaņģēlijā ir 3:16 ir teikts: „Jo Dievs tik ļoti pasauli mīlējis, ka devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību.” Savukārt, Jāņa evaņģēlijā 10:10 ir teikts: „Es esmu nācis, lai tiem būtu dzīvība un pārpilnība.” Kas tad aizšķērso mums ceļu uz Dieva mīlestību? Kas traucē tam, lai mums būtu pārpilnīga dzīve?

Otrais garīgais likums ir šāds: grēks ir aptraipījis cilvēci, un atšķīris to no Dieva. Tā rezultātā Dieva plāns mūsu dzīvei nevar piepildīties, un mēs nezinām, kāds tas ir. Romiešiem 3:23 ir teikts: „Jo visi ir grēkojuši, un visiem trūkst dievišķās godības.” Romiešiem 6:23 ir aprakstītas grēka sekas: „Grēka alga ir nāve.” Dievs mūs radīja, lai mēs būtu sadraudzībā ar Viņu. Taču, cilvēce krita grēkā, un tāpēc tā ir tagad atšķirta no Dieva. Mēs esam sabojājuši attiecības ar Dievu, kuru dēļ Dievs mūs vispār radīja. Kāds tad ir risinājums?

Trešais garīgais likums ir šāds: Jēzus Kristus ir Dieva vienīgais risinājums grēkam. Caur Jēzu Kristu mūsu grēki tiek piedoti, un mums atkal var būt pareizas attiecības ar Dievu. Romiešiem 5:8 ir teikts, „bet Dievs Savu mīlestību uz mums pierāda ar to, ka Kristus par mums ir miris, kad vēl bijām grēcinieki”. 1. Korintiešiem 15:3-4 informē mūs par to, ko mums ir jāzina un kam mums ir jātic, lai tiktu izglābti: „...ka Kristus ir miris par mūsu grēkiem pēc rakstiem, un ka Viņš ir aprakts un trešajā dienā augšāmcēlies pēc rakstiem...” Jāņa ev. 14:6 Jēzus pats saka, ka Viņš ir vienīgais ceļš uz pestīšanu: „Es Esmu ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva, kā vien caur Mani.” Kā es varu saņemt šo brīnišķīgo pestīšanas dāvanu?

Ceturtais garīgais likums ir, ka mums ir jānotic Jēzum kā savam Pestītājam, lai saņemtu pestīšanas dāvanu un uzzinātu Dieva plānu mūsu dzīvei. Jāņa ev. 1:12 to apraksta šādi: „Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem, tiem, kas tic Viņa Vārdam.” Apustuļu darbos 16:31 ir skaidri pateikts, „tici uz Kungu Jēzu, tad tu un tavs nams tiksiet pestīti”. Mēs tiekam pestīti tikai Dieva žēlastības dēļ un vienīgi caur ticību Kristum (Efeziešiem 2:8-9).

Ja tu vēlies pieņemt Jēzu Kristu par tavu Pestītāju, šeit ir lūgšanas piemērs, kuru tu vari lūgt Dievam. Atceries, ka šīs vai jebkuras citas lūgšanas lūgšana tevi ne no kā neglābj – tikai ticība Kristum glābj tevi no taviem grēkiem. Šī lūgšana ir vienkārši veids, kā izteikt Dievam tavu ticību uz Viņu un pateicību par to, ka Viņš ir tev sagādājis pestīšanu. „Dievs, es zinu, ka es esmu grēkojis pret Tevi un es esmu pelnījis sodu par to. Bet Jēzus Kristus uzņēmās manu sodu, lai caur ticību Viņam man var tikt piedoti mani grēki. Es vēlos atgriezties (novērsties) no maniem grēkiem un uzticēties Tev, lai es varētu tikt pestīts. Paldies Tev par tavu brīnišķīgo žēlastību un piedošanu, un par mūžīgās dzīvības dāvanu! Āmen!”

Vai tu esi pieņēmis lēmumu sākt ticēt un sekot Kristum pēc tā visa, ko tu šeit izlasīji? Ja tā, tad klikšķini uz pogas „Es šodien pieņēmu Kristu”, kas atrodas zemāk.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir četri garīgie likumi?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries