settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par pārtiku, kādi ēdieni būtu jāēd (košers)? Vai ir ēdiens no kura Kristiešiem vajadzēt izvairīties?

Atbilde


Trešās Mozus grāmatas vienpadsmitajā nodaļā Dievs norāda uz uzturlīdzekļu ierobežojumiem, ko visai Izraēlas nācijai bija jāievēro. Uztura jeb pārtikas ierobežojuma likumi aizliedza ēst cūkgaļu, vēžveidīgos jeb mīkstmiešus, lielāko daļu kukaiņu, maitēdājus putnus un dažādus citus dzīvniekus. Šie likumi nekad nebija attiecināti uz nevienu citu nāciju, bet gan tikai uz izraēliešiem. Lietojamās pārtikas ierobežojuma likuma mērķis bija padarīt izraēliešus atšķirīgus no citām nācijām. Kad šis mērķis tika piepildīts, Jēzus paziņoja, ka visa pārtika ir tīra (Mk.ev.7:19). Apustulim Pēterim Dievs sūtīja vīziju, kurā Viņš paziņoja, ka visi iepriekš nešķīstie ēdieni ir tīri un ēdami: ”Ko Dievs ir šķīstījis, to nesauc par apgānītu” (Ap.d.gr.10:15). Mirstot pie krusta Jēzus piepildīja visus Vecā Testamenta likumus (Rom.10:4; Gal.3:24-26; Ef.2:15). Tas iekļauj arī likumus attiecībā uz pārtiku.

Vēstulē Rom.14:1-23 Pāvils norāda, ka ne visi ir pietiekoši nobrieduši ticībā, lai spētu pieņemt faktu, ka visa pārtika ir tīra un laba. Tāpēc, ja esam kopā ar kādu, kurš var justies aizskarts redzot mūs ēdam ”nešķīstu” ēdienu, tad mums nevajadzētu to ēst, lai personu neapvainotu. Mēs drīkstam ēst it visu, ko vien vēlamies, bet mums nav tiesību aizvainot citus cilvēkus, pat, ja viņi kļūdās. Lai arī mūsdienu Kristieši ir brīvi ēst it visu, ko tie vēlas, tomēr nedrīkst darīt neko, kas varētu būt par klupšanas akmeni kāda cita cilvēkā ticībā.

Jaunajā žēlastības līgumā Bībele ir daudz vairāk norūpējusies par to, cik daudz ēdam, bet nevis ko ēdam. Fiziskā apetīte ir salīdzināta ar mūsu spējām kontrolēt sevi. Ja nespējam kontrolēt ēšanas paradumus, tad iespējams, ka nespējam kontrolēt arī citus savus paradumus kā piem. - iekāri, alkatību, negodīgumu, naidu, dusmas; neesam spējīgi savaldīt mēli, un izvairīties no tenkošanas vai strīdiem. Mēs nedrīkstam atļaut apetītei kontrolēt mūs, bet gan drīzāk, mums jākontrolē apetīte (5.Moz.gr.21:20; Sak.gr.23:2; 2.Pēt.1:5-7; 2.Tim.3:1-9; 2.Kor.10:5).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par pārtiku, kādi ēdieni būtu jāēd (košers)? Vai ir ēdiens no kura Kristiešiem vajadzēt izvairīties?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries