settings icon
share icon
Jautājums

Vai Bībele satur neatbilstības, pretrunas un kļūdas?

Atbilde


Lasot Bībeli nominālvērtībā, bez jebkādiem iepriekš izveidotiem aizspriedumiem, nepieļaujot domu par kļūdu iespējamību, mēs atrodam to kā saistītu, vienotu un samērā viegli lasāmu grāmatu. Jā, daži panti šķiet samērā sarežģīti. Jā, mēs atrodam fragmentus, kas šķiet esam pretrunā viens ar otru. Tomēr vienmēr ir jāatceras tas, ka Bībeli ir rakstījuši vairāk nekā 40 autori apmēram 1500 gadu laikā. Katrs autors rakstīja ar atšķirīgu stilu, atšķirīgai auditorijai, ar dažādiem mērķiem un katrs no savas, atšķirīgas perspektīvas. Mums nav jābrīnās par dažām nelielām atšķirībām. Galvenais ir saprast to, ka atšķirība nav pretruna vai pretstats. Kļūda ir vienīgi tad, ja nav atrodams veids nodaļu vai pantu saskaņošanai. Tomēr, ja meklētā atbilde nav atrodama uzreiz, tas nenozīmē, ka atbilde neeksistē. Daudzi ir saskatījuši šķietamu kļūdu Bībelē attiecībā uz vēsturi vai ģeogrāfiju vienīgi, lai vēlāk atsaucoties uz arheoloģiskajiem izmeklējumiem un pierādījumiem pārliecinātos, ka galu galā Bībele ir vienota un patiesa.

Mēs bieži saņemam tādus jautājumus kā- ”izskaidro, kā šie panti var būt vienoti un saskanēt? ” Vai arī - ”skat, šeit ir kļūda Bībelē!” Jāatzīst, ka uz dažiem cilvēku uzdotajiem jautājumiem nav viegli atbildēt. Tomēr mēs apgalvojam, ka pastāv dzīvot spējīgas un intelektuāli ticamas atbildes uz katru pieņemto un iedomāto Bībeles kļūdu un pretrunu. Pastāv daudz grāmatu un interneta mājas lapu, kur ir aprakstītas ”Bībeles kļūdas.” Vairums cilvēku vienkārši atrod ”noderīgo informāciju” no šādiem avotiem, bet nemeklē iedomāto kļūdu paši saviem spēkiem. Pastāv arī grāmatas un interneta mājas lapas, kuras atspēko katru no šķietamajām, jeb iedomātajām kļūdām Bībelē. Skumjākais ir tas, ka tie cilvēki, kuri uzbrūk Bībelei nav pat īsti ieinteresēti dzirdēt atbildi. Daudzi ”uzbrucēji Bībelei” pat apzinās vai nojauš patieso atbildi, bet turpina ar to pašu aprobežotību un prāta seklumu uzbrukt Bībelei atkal un atkal.

Ko darīt gadījumā, ja kāds uzsāk sarunu norādot uz kļūdu Bībelē? 1) lūgties un studēt Svētos Rakstus cenšoties atrast vienkāršu risinājumu. 2) veikt kādu izmeklējumu izmantojot augstas kvalitātes Bībeles komentārus, lasīt ”Bībeli aizsargājošās” grāmatas un Bībeles pētnieciskās mājas lapas. 3) jautāt mācītājam, baznīcas vadītājam un gaidīt, vai viņi var atrast risinājumu. 4) ja pēc 1, 2, un 3, pantu ieteikumiem atbilde joprojām nav atrasta tad, ticēt Dievam, ka Viņa Vārds ir patiess un, ka meklētā atbilde vienkārši pagaidām vēl nav saprasta (2.Tim. 2:15, 3:16-17).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Bībele satur neatbilstības, pretrunas un kļūdas?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries