settings icon
share icon
Jautājums

Vai pastāv svešie jeb NLO?

Atbilde


Pirmkārt definēsim ‘’svešo’’ kā būtni, kas ir ‘’spējīga izdarīt morālas izvēles; intelektuālu būtni ar emocijām un gribu’’. Kā nākošo minēsim dažus zinātniskos faktus:

1) cilvēks ir sūtījis kosmosa kuģus uz gandrīz visām mūsu solārās (saules) sistēmas planētām. Pēc šo planētu izpētes, vienīgi uz Marsa un iespējams uz mēness un Jupitera varbūt, ka varētu būt iespējama dzīvība.

2) 1976 gadā, ASV izsūtīja divus nolaižamos aparātus uz Marsu. Katrs aparāts bija aprīkots ar instrumentiem, kas varēja rakt Marsa jeb marsiešu smiltīs un analizēt to, lai atrastu kaut vismazāko dzīvības pazīmi. Absolūti nekas netika atrasts. Salīdzinājumā,- ja analizē un pēta visneauglīgākā un tukšākā tuksneša smiltis vai vis sasalušāko zemi Antarktīdā, tad atrod, ka tas mudžēt mudž no dažādiem mikroorganismiem. 1997.g. ASV izsūtīja ceļlauzi jeb izlūk mašīnu uz Marsu. Klejotāj mašīna paņēma vairākus paraugus un veica ļoti daudz dažādus eksperimentus. Arī tad netika atrastas pat vismazākās dzīvības pazīmes. Kopš tā laika uz Marsu ir sūtītas neskaitāmas grupas un rezultāts vienmēr viens un tas pats. Nekas nav atrasts.

3) astronomi nepārtraukti atrod jaunas planētas saules sistēmā. Daži piedāvā viedokli, ka eksistējot tik daudzām planētām, kaut kur visumā (kosmosā) ir jābūt kaut kādai dzīvībai. Tomēr fakts ir tāds, ka nevienā no šiem pētījumiem nav ne vismazākā pierādījuma tam, kas atbalstītu kaut niecīgu iespēju, ka uz šīm planētām varētu pastāvēt dzīve. Milzīgais attālums starp zemi un šīm planētām padara neiespējamu izteikt jebkādu spriedumu attiecībā uz spēju uzturēt dzīvi uz tām. Zinot, ka visā saules sistēmā zeme ir vienīgā, kas uztur dzīvi, evolucionāri noskaņotie zinātnieki ļoti vēlas atrast citu planētu citā solārajā sistēmā, lai atbalstītu un uzturētu savu viedokli par to, ka dzīvei kaut kādā veidā vajadzētu būt attīstītai, ka tā nav radīta. Pastāv ļoti daudz planētu, bet mēs noteikti nezinām pietiekami par tām, lai apliecinātu, ka tās uztur dzīvi.

Bet ko saka Bībele? Zeme un cilvēki ir unikāli Dieva radībā. 1.Moz.gr. māca, ka Dievs radīja zemi pirms saules, mēness un zvaigznēm. Ap.d.17:24, saka, ka: ‘’Dievs, kas radījis pasauli un visu, kas tanī, būdams debess un zemes Kungs, nemājo rokām celtos tempļos. Tālāk 26.pants saka: ‘’Viņš licis visām tautām celties no vienām asinīm un dzīvot pa visu zemes virsu un nospraudis noteiktus laikus un robežas, kur tiem dzīvot.’’

Oriģināli cilvēks bija bez grēka un viss, kas bija pasaulē bija ‘’loti labs’’ (1.Moz.gr.1:31). Kad pirmais cilvēks grēkoja (1.Moz.gr.3 nodaļa), tad radās visa veida problēmas ieskaitot slimības un nāvi. Pat dzīvnieki, kam nav personiskā grēka Dieva priekšā (tie nav morālas būtnes) slimo, cieš un mirst (Rom.8:19-22). Jēzus Kristus mira, lai novērstu no mums sodu, ko esam pelnījuši par saviem grēkiem. Kad Viņš atgriezīsies, tad Viņš likvidēs/ anulēs grēku, kas ir pastāvējis kopš Ādama (Atkl.gr.21-22). Ievērojiet, ka Rom.8:19-22 saka, ka visa dzīvā radība nepacietībā gaida šo laiku. Svarīgi piezīmēt to, ka Kristus atnāca, lai mirtu par visiem cilvēkiem un Viņš mira tikai vienreiz (Ebr.7:27; 9:26-28; 10:10).

Ja visa dzīvā radība uz zemes cieš no lāsta, tad jebkāda dzīve savrup no zemes arī ciestu. Ja, šī argumenta labā pieņemam, ka uz citām planētām eksistē morālas būtnes, tad tās arī cieš; un ja ne tagad, tad tajā dienā tās noteikti cietīs, kad ‘’debesis ar lielu troksni zudīs, un pasaules pamati degdami izjuks un zeme un viss, kas uz tās radīts’’ (2.Pēt.3:10). Ja tie nekad nav grēkojuši, tad Dievs būtu vienkārši netaisns sodot tos. Bet, ja tie ir grēkojuši, un Kristus varēja mirt tikai vienreiz (kas notika uz zemes), tad tie ir atstāti grēkos, kas arī ir pretrunā ar Dievu (2.Pēt.3:9). Šis atstāj mūs neatrisināmā paradoksā – protams, ja vien tur patiesībā nav nekādu morālo būtņu ārpus zemes.

Varbūt tur varētu būt ne- morālas un ne- jūtīgas būtnes uz citām planētām? Vai būtu iespējams aļģēm, vai pat suņiem un kaķiem pastāvēt uz nezināmas planētas? Iespējams, ka jā, un tas nebūtu pretrunā ar Bībeles tekstu. Bet tas noteikti pierādītos ļoti problemātisks pieņēmums, kad mēģinātu atbildēt uz jautājumu kā šis: ‘’kopš visa radība cieš, kāds mērķis Dievam būtu bijis ar radīšanu ne- morālas un ne- jūtīgas būtnes, kurām jācieš uz nošķirtām planētām?’’

Kopsavilkumā, Bībele mums nedod ne vismazāko iemeslu ticēt tam, ka varētu pastāvēt kaut kāda dzīvība kaut kur visumā (kosmosā). Jā, notiek daudzas dīvainas un neizskaidrojamas lietas. Tomēr, nav iemesla vai pamata attiecināt fenomenus uz svešajiem jeb NLO. Ja pastāv saskatāmi iemesli šiem šķietamajiem notikumiem, tam iespējami ir garīga un vēl specifiskāk dēmoniska rakstura izcelsme.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai pastāv svešie jeb NLO?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries