settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par kremāciju? Vai ir pareizi kremēt Kristiešus?

Atbilde


Bībele nav devusi nekādu mācību attiecībā uz kremēšanu. Vecajā Testamentā ir sastopami gadījumi, kad cilvēki tiek dedzināti (1.Ķēn.16:18; 2.Ķēn.21:6) un cilvēku kauli tiek sadedzināti (2.Ķēn.23:16-20), bet šie gadījumi nav attiecināmi uz kremēšanu tieši. Jāpiezīmē tas, ka 2.Ķēn.gr.23:16-20 ir rakstīts, ka cilvēku kaulu dedzināšana uz altāra apgānīja altāri. Tajā pašā laikā Vecā Testamenta likumi nekur īpaši nenorāda, ka mirušā cilvēka ķermenis nav jāsadedzina, ne arī tas pievieno lāstu vai sodu pār to, kurš ir sadedzināts.

Kremēšana tika praktizēta Bībeliskajos laikos, bet tā vairs nav praktizēta starp izraēliešiem vai Jaunā Testamenta ticīgajiem. Bībeles laikos gandrīz visās kultūrās mirušie ķermeņi tika ievietoti alās vai apbedīti zemē (1.Moz.gr.23:19; 35:4; 2:Laiku gr.16:14; Mt.ev.27:60-66). Lai arī ne sadedzināšana, bet gan ķermeņa apbedīšana zemē bija izplatītākais paņēmiens, tomēr Bībele nekur nepiemin, ka tas ir vienīgais un pareizais.

Tātad, vai kremācija būtu lieta, kas Kristietim jāapsver? Atkārtojam - nepastāv skaidra un noteikta Bībeles pavēle, kas varētu būt pret kremēšanu. Daži ticīgie protestē pret kremāciju pamatojoties uz to, ka ķermeņi nebūs atpazīstami tajā lielajā dienā, kad Dievs visus atdzīvinās un savienos ķermeņus ar to dvēselēm (1.Kor.15:35:58; 1.Tes.4:16). Tomēr, vai cilvēks ir kremēts, vai apbedīts, Dievam nav nekādu pūļu atdzīvināt abus. Kristiešu ķermeņi, kas apbedīti daudzus tūkstošus gadu atpakaļ, uz šodienu jau ir pārvērtušies pīšļos. Patiesībā, nekas nevar Dievu atturēt no ķermeņu atjaunošanas. Viņš radīja tos visus, tātad Viņam arī nav grūtību to atjaunošanā. Kremēšana nav nekas cits, kā vien ķermeņa ”ātrāka” pārvēršana pīšļos. Vai persona ir kremēta, vai apbedīta zemē, Dievam ir vienādi pa spēkam atjaunot to ķermeņus. Jautājums, kādu veidu izvēlēties – kremēšanu vai apbedīšanu zemē ir pilnīgi katra Kristieša izvēles brīvība saskaņā ar paša personisko pārliecību. Personai vai ģimenei pirms noteikta lēmuma pieņemšanas vajadzētu lūgt Dievu, lai Viņš dotu gudrību un apgaismību šinī jautājumā (Jēk.1:5).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par kremāciju? Vai ir pareizi kremēt Kristiešus?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries