settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par baznīcas izaugsmi jeb augšanu?

Atbilde


Lai arī Bībele nesaka neko specifiski par baznīcas izaugsmi, tomēr šis princips attiecas uz sapratni par Jēzus teikto: ” ...un uz šīs klints es celšu savu Baznīcu, un elles vārti to neuzveiks” (Mt.ev.16:18). Pāvils apstiprināja, ka baznīca ir dibināta Jēzū Kristū (1.Kor.3:11). Jēzus Kristus ir baznīcas galva (Ef.1:18-23) un baznīcas dzīve (Jņ.ev.10:10). Pēc visa pateiktā vajadzētu atcerēties, ka ”izaugsme” var būt relatīva. Izaugsme, šī vārda visdziļākajā nozīmē var saturēt dažādus izaugsmes veidus un visbiežāk tam nav nekāda sakara ar skaitļiem.

Baznīca var dzīvi darboties un augt pat tajā gadījumā, ja draudzes locekļu skaits paliek nemainīgs. Ja draudzei piederošie aug Tā Kunga Jēzus Kristus žēlastībā un zināšanās, pakļaujot savas dzīves Viņa gribai, tad gan individuāli, gan korporatīvi baznīca piedzīvo patiesu izaugsmi. Tajā pašā laikā baznīca, kas iknedēļu papildina savus reģistrus, ir ar lielu draudzes locekļu skaitu, joprojām var palikt garīgi kūtra.

Jebkāda veida izaugsme seko noteiktiem paraugiem vai sistēmai. Kā katram augošam organismam, tā arī baznīcai ir tie, kas sēj (evaņģēlisti) sēklu; tie, kas aplaista (mācītāji/ skolotāji) augošo augu un visi pārējie, kas izmanto savas garīgās dāvanas, lai pieredzētu izaugsmi kopā ar pārējiem ticīgajiem. Bet ievērojiet, ka tas ir Dievs, kas dot pieaugumu (1.Kor.3:7). Tie, kas sēj un tie, kas laista, katrs no viņiem saņems savu atmaksu saskaņā ar savu padarīto (1.Kor.3:8).

Lai vietējā baznīca augtu jāpastāv līdzsvaram starp sēšanu un laistīšanu, kas nozīmē to, ka veselīgā baznīcā katram tās loceklim vajadzētu zināt savu garīgo dāvanu, lai tādējādi tie pilnvērtīgi funkcionētu Jēzus Kristus miesā. Ja sēšana un laistīšana zaudē līdzsvaru, tad baznīca zaudē savu izaugsmi kā Dievs to ir iecerējis. Protams, katru dienu vajadzētu pakļauties un paklausīt Svētajam Garam, lai Viņa spēks un vara var tikt atbrīvoti tajos, kas sēj un laista kārtībā, lai Dieva dotā izaugsme un pieaugums var nākt.

Nobeigumā, apraksts par dzīvu un augošu baznīcu ir atrodams Ap.d.2:42-47, kur ticīgie ”pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās.” Viņi kalpoja viens otram un sazinājās ar tiem, kuriem bija vajadzība zināt To Kungu, un ”Tas Kungs ik dienas pievienoja viņiem tos, kas tika izglābti.” Ja šādas lietas tiks ievērotas, tad jebkura baznīca pieredzēs patiesu garīgo izaugsmi neatkarīgi no tās locekļu skaita palielināšanās.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par baznīcas izaugsmi jeb augšanu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries