settings icon
share icon
Jautājums

Kā es varu zināt, ka esmu iemīlējies?

Atbilde


Mīlestība ir ļoti spēcīgas emocijas un tas lielā mērā motivē mūsu dzīves. Mēs pieņemam daudz svarīgu lēmumu pamatojoties uz šīm emocijām, un pat dodamies laulībā ar šīm mīlestības emocijām pamatā. Šis varētu būt iemesls, kāpēc vairāk kā puse dodas pirmajās laulībās un šķiras. Bībele māca, ka īsta mīlestība nav emocijas, kas nāk un iet, bet gan mūsu izvēle. Mums ne tikai jāmīl tos, kuri mīl mūs, mums noteikti jāmīl tos, kas mūs nīst. Tieši tāpat kā Kristus mīl nemīlamos (Lk.ev.6:35). ‘’Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu. Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā apklāj visu, tā tic visu tā cer visu, tā panes visu’’ (1.Kor.13:4-7).

Ir ļoti vienkārši kādā ‘’iemīlēties’’, bet pastāv noteikti jautājumi, ko jājautā, pirms nolemjam, ka tā ir mīlestība. Pirmkārt, vai persona ir Kristieties, vai persona ir atdevusi savu dzīvi Kristum? Vai viņš/ viņa tic Kristum kā vienīgajam glābējam? Kā arī, ja esat apsvēruši to, ka atdosiet savu sirdi un emocijas noteiktajai personai, vajadzētu jautāt sev pašam, - vai ir vēlēšanās turēt noteikto personu augstāk par visiem citiem cilvēkiem. Kā arī to, ka jūsu attiecības ar Dievu būs jebkurā gadījumā pirmajā vietā. Bībele saka, ka tie, kas apprecas, kļūst par vienu miesu (1.Moz.gr.2:24; Mt.ev.19:5).

Cita lieta, kas jāapsver ir tā, vai persona, kuru jūs mīlat, ir labs un piemērots kandidāts laulības dzīvei. Vai viņš/ viņa ir nolikuši Dievu pirmajā vietā, un vai tas vienmēr būs primārais viņa vai viņas dzīvē? Vai viņš/ viņa ir gatavi ziedot laiku un enerģiju veidot attiecības, kas turpināsies laimīgā un mūžīgā laulībā? Nepastāv nekāds brīnumains kociņš ar kura palīdzību būtu iespējams noteikt, vai mīlestība ir īsta vai nav, bet svarīgi ir saprast un noteikt – vai mēs sekojam vienīgi savām emocijām, vai sekojam un klausām Dieva gribai mūsu dzīvēs. Īsta mīlestība nav vienīgi emocijas, bet gan lēmums, kas jāpieņem apsverot visus par un pret. Īsta Bībeliska mīlestība ir mīlēt kādu visu laiku, bet ne tikai mīlestības emociju uzplūdā, kad jūs it kā jūtat, ka ‘’esat iemīlējies.’’

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā es varu zināt, ka esmu iemīlējies?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries