settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir ateisms?

Atbilde


Ateisms ir uzskats, ka Dievs neeksistē. Ateisms nav nekas jauns. Psalms 14:1, uzrakstīts apmēram 1000g. pirms mūsu ēras jau piemin ateismu: ”Bezprāši saka savā sirdī: Dieva nav!” Nesenie statistiskie pētījumi rāda, ka pieaug cilvēku skaits, kas paziņo, ka viņi ir ateisti - apmēram 10 % no visiem pasaules iedzīvotājiem. Kāpēc arvien vairāk un vairāk cilvēku kļūst par ateistiem? Vai tiešām ateisms ir loģiska pozīcija?

Kāpēc vispār ateisms eksistē? Kāpēc Dievs vienkārši neatklāj Sevi cilvēkiem, lai pierādītu, ka Viņš eksistē? Noteikti, ja Dievs tikai parādītos, domāšana mainītos un visi cilvēki ticētu Viņam! Bet problēma ir tā, ka Dievs nevēlas nevienu tik vienkārši pārliecināt par to, ka Viņš ir. Dieva lielākā vēlēšanās ir tā, lai cilvēki Viņam ticētu caur ticību (2.Pēt.3:9) un caur ticību pieņemtu Viņa pestīšanas dāvanu (Jņ.ev.3:16). Dievs ļoti skaidri un ļoti daudzas reizes pierādīja savu esamību Vecajā Testamentā (1.Moz.gr.6-9; 2.Moz.gr.14:21-22; 1.Ķēn.18:19-31). Vai cilvēki ticēja, ka Dievs eksistē? Jā. Vai viņi novērsās no saviem ļaunajiem darbiem un paklausīja Dievu? Nē. Ja persona nevēlas pieņemt Dieva esamību caur ticību, tad viņš vai viņa noteikti nav gatavi pieņemt Jēzu Kristu caur ticību kā savu Glābēju (Ef.2:8-9). Dieva vēlēšanās ir, lai cilvēki kļūst par Kristiešiem, ne tikai par teistiem (tie, kas tic, ka Dievs ir).

Bībele mums saka, ka Dieva esamība jāpieņem caur ticību. Vēstulē Ebr.11:6 ir teikts: ”Bez ticības nav iespējams Dievam patikt. Tam, kas tuvojas Dievam, ir jātic, ka Dievs ir un ka viņš atalgo tos, kas viņu meklē.” Bībele atgādina, ka mēs esam svētīti, ja ticam un paļaujamies uz Dievu caur ticību: ”Tu tici tādēļ, ka tu mani redzēji; laimīgi (svētīti) tie, kas nav redzējuši, bet tic” (Jņ.ev.20:29).

Dieva eksistence ir jāpieņem caur ticību, bet tas nenozīmē, ka ticēt Dievam ir neloģiski. Pastāv daudz spēcīgu argumentu par to, ka Dievs ir. Bībele māca, ka Dieva esamība ļoti skaidri ir saredzama visumā (Ps.19:1-4), dabā (Rom.1:18-22) un mūsu sirdīs (Sak.gr.3:11). Tomēr ar visu, kas pateikts, Dievs nav pierādāms; Dievs ir jāpieņem caur ticību.

Lai ticētu ateismam ir vajadzīga tieši tā pati ticība, kas vajadzīga, lai ticētu Dievam. Paziņot absolūtu apgalvojumu - ”Dievs neeksistē”- nozīmē to, ka tā persona zina absolūti visu par visu, kas vien var būt zināms un to, ka ir pabūts absolūti visur it visā visumā, un var liecināt absolūti visu par visu redzēto. Protams, neviens ateists neuzdrošināsies šo apgalvot. Un tomēr viņi pauž šo apgalvojumu uzstājot, ka Dieva nav. Viņi nevar pierādīt to, ka Dievs, piemēram, dzīvo saules centrā, zem Jupitera mākoņiem vai kādā citā, nošķirtā miglājā. Kopš šīs vietas ir ārpus mūsu spējām novērot un izzināt, nav iespējams absolūti skaidri paziņot, ka Dievs neeksistē. Lai kļūtu par ateistu ir vajadzīga tieši tā pati ticība, kas vajadzīga, lai kļūtu par teistu. Ateisms nav pierādāms un Dieva eksistence ir jāpieņem caur ticību. Kristieši tic, ka Dievs eksistē, un atzīst, ka tas ir ticības jautājums. Tajā pašā laikā, mēs noraidām ideju, ka ticība Dievam ir neloģiska. Mēs ticam, ka Dieva eksistence ir skaidri redzama, skaudri sajūtama un pēc nepieciešamības pierādāma gan filozofiski, gan zinātniski. ”Debesis vēsta par Dieva godu, viņa roku darbu teic debesjums, diena dienai valodas vērpj, nakts naktij nes vēsti – nav valodas, nav vārdu, viņu balsis pat nedzird! Pār visu zemi sniedzas to mērs, līdz pasaules malai viņu vārdi! Debesīs viņš uzcēlis saulei telti” (Psalmi 19:2-5).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir ateisms?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries