settings icon
share icon
Jautājums

Vai Bībele ir fiksējusi apustuļu nāvi? Kā apustuļi mira?

Atbilde


Bībele ir reģistrējusi tikai apustuļa Jēkaba nāvi (Ap.d.12:2). Ķēniņš Hērods ”lika nogalināt ar zobenu Jēkabu, Jāņa brāli.” Visticamāk, ka nocirst galvu. Pārējo apustuļu nāvju apstākļi ir saistīti ar draudzes/ baznīcas tradīcijām, tāpēc mums nevajadzētu likt pārāk lielu uzsvaru uz citiem ziņojumiem. Vispārpieņemtā baznīcas tradīcija jeb ticība attiecībā uz apustuļa Pētera nāvi ir tā, ka viņš tika sists krustā ar kājām gaisā x veidā Romā, tā piepildot Jēzus pareģojumu (Jņ.ev.21:18). Sekojošie ir tradicionāli apstiprināti fakti attiecībā uz apustuļu nāvi: Matejs tika spīdzināts un mocīts Etiopijā, ievainots un nogalināts. Jānis izcieta mocības Romā, ticīgo vajāšanas uzplūdu laikā, kad viņš tika iemests lielā traukā ar verdošu eļļu, bet brīnumainā kārtā pasargāts no nāves. Viņam tika piespriests sods strādāt cietuma raktuvēs Patmos salā, Grieķijā. Patmos salā viņš uzrakstīja pravietisko atklāsmes grāmatu. Vēlāk viņš tika atbrīvots un atgriezās uz tā saukto moderno jauno - Turciju. Vienīgais apustulis, kurš piedzīvoja mierīgas vecumdienas un mira lielā vecumā.

Jēkabs, Jēzus brālis (oficiāli nebija apustulis) bija baznīcas līderis Jeruzalemes draudzē. Viņš tika nomests no vairāk kā 30m. augsta tempļa torņa dienvidaustrumu pusē, jo atteicās noliegt savu ticību Jēzum Kristum. Kad tie atklāja, ka viņš ir izdzīvojis kritienu, tie sita Jēkabu ar rungu līdz nāvei. Iespējams, ka tas bija tas pats tempļa tornis, kurā Sātans uznesa Jēzu Viņa kārdināšanas brīdī.

Bartolomejs, saukts arī par Bērtuli izpildīja savu misionāra pienākumu Āzijā. Viņš liecināja modernajā, mūsdienu – Turcijā un tika spīdzināts par evaņģēlija sludināšanu Armēnijā. Sitot ar pātagu viņam bija burtiski nodīrāta āda. Andrejs tika sists x- veida krustā Grieķijā. Pēc daudzu kareivju neskaitāmiem sitieniem viņš tika ar auklām piesaistīts pie krusta, lai paildzinātu viņa ciešanas. Viņa sekotāji ziņoja, ka ceļā uz viņa krustu, viņš sveicināja ar šādiem vārdiem: ”esmu ilgi gaidījis un paredzējis šo laimīgo stundu. Krusts ir iesvētīts ar Kristus ķermeni Viņam karājoties tajā.” Saviem mocītājiem viņš sludināja divas dienas līdz nomira. Apustulis Toms bija nodurts ar šķēpu Indijā, vienā no viņa misijas ceļojumiem ar mērķi nodibināt tur baznīcu. Matijs, apustulis, kas nāca Iskariota vietā, tika nomētāts ar akmeņiem un pēc tam viņam tika nocirsta galva. Apustuli Pāvilu spīdzināja un pēc tam viņam nocirta galvu ļaunais imperators Nero m.ē.67 gadā. Pastāv tradicionāli pieņēmumi attiecībā uz citu apustuļu nāvi, bet neviens no tiem nav vēsturiski vai tradicionāli droši apstiprināts.

Galu galā nav svarīgi kā apustuļi mira. Svarīgi ir tas, ka viņi visi bija gatavi mirt par savu ticību Jēzum Kristum. Ja Jēzus nebūtu bijis uzcelts no miroņiem, apustuļi to zinātu. Cilvēki nedodas nāvē par lietām, ko viņi zina kā melus. Pats fakts, ka visi apustuļi bija gatavi mirt šausmīgā nāvē atsacīdamies noliegt savu ticību Kristum, ir milzīgs pierādījums tam, ka viņi patiešām redzēja Jēzus augšāmcelšanos un Viņa uzņemšanu debesīs.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Bībele ir fiksējusi apustuļu nāvi? Kā apustuļi mira?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries