settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par abortiem?

Atbilde


Bībelē nekur nav minēts tieši vārds aborts, tomēr neskaitāmi Svēto Rakstu panti atklāj Dieva domas par šo specifisko jautājumu. Jer.gr.1:5 ir rakstīts, ka Dievs mūs zina jau pirms vēl esam veidoti mātes miesās. Psalmā 139:13-16 ir atklāts, ka Dievs iesaistās mūsu radīšanā un veido mūs mātes miesās. 2.Moz.gr. ir rakstīts, ka par bērna nonāvēšanu mātes miesās ir saņemams sods – nāve – un tas ir pieskaitāms slepkavībai. Visi šie panti parāda, ka bērnu, kas vēl ir mātes miesās, Dievs jau uzskata par pilnasinīgu cilvēku. Kristiešu skatījumā aborts nav pareizākā lieta, ko sievietei būtu jāizvēlas. Tas ir dzīvības un nāves jautājums par personu, kas ir veidota un radīta pēc Dieva tēla un līdzības (1.Moz.gr.1:26-27; 9:6).

Pirmais arguments, kas vienmēr tiek vērsts pret Kristiešu nostāju par abortiem ir – ”bet kā tad ar izvarošanas gadījumiem vai asinsgrēku?” Tomēr pat tik šausmīgā situācijā, ja grūtniecība iestājusies izvarošanas vai asinsgrēka rezultātā, tad vai bērna noslepkavošana būs risinājums un pareizā atbilde? Divas nepareizas lietas neko nevērsīs par labu. Ja māte pati nav spējīga uzņemties rūpes par savu bērnu, kas radies šādu drausmīgu seku rezultātā, tad galu galā bērns varētu tikt atdots kādai mīlošai audžuģimenei vai audzināts pie tās nelaimīgās sievietes radiem. Atkal, bērns ir absolūti nevainīgs un viņu nevajadzētu sodīt par viņa tēva ļaunajiem darbiem.

Otrais arguments, kas parasti tiek vērsts pret Kristiešu nostāju par abortiem ir,- “bet kā ar tiem gadījumiem, kad mātes dzīvība ir briesmās?” Ja godīgi, tad uz šo jautājumu nav viegli atbildēt. Tomēr vienmēr jāatceras tas, ka šis gadījums ir mazāk nekā 1/10 daļa no viena procenta visiem izdarītajiem abortiem visā pasaulē. Daudz vairāk sievietes izdara abortu ērtību un izdevīguma dēļ salīdzinājumā ar sievietēm, kuras to dara savas dzīvības dēļ. Jāatceras arī tas, ka Dievs ir veicis brīnumus šādos gadījumos un dara to līdz šim brīdim. Viņš var gan saglabāt dzīvību mātei, gan dot dzīvību bērnam par spīti viesiem medicīniskajiem apgalvojumiem, kā ļoti bieži dzīvē ir noticies. Tātad, šādos gadījumos pareizā atbilde būtu jāmeklē tikai starp sievu, vīru un Dievu. Sastopoties ar šādu situāciju laulātajiem pāriem ir jālūdz Dievam gudrība un sapratne (Jēk.1:5), lai spētu rīkoties atbilstoši.

Vairāk nekā 95% no izdarītajiem abortiem ir tikai tāpēc, ka sievietes vienkārši nevēlas šos bērnus. Mazāk kā 5% ir sakarā ar izvarošanu, asinsgrēku vai mātes veselības riskanto stāvokli. Pat tajā 5% mazākumā aborts nevajadzētu būt kā pirmais un vienīgais līdzeklis problēmas risināšanā. Tā mazā dzīvībiņa mātes ķermenī ir visa vērta, lai ļautu tai saskatīt pasauli.

Tiem cilvēkiem, kuri ir izdarījuši abortu jāatceras, ka izdarītā aborta grēks nav mazāk piedodams, kā jebkurš cits grēks. Caur ticību Kristum visi grēki ir piedoti (Jņ.ev.3:16; Rom.8:1; Kol.1:14). Sievietei, kura ir izdarījusi izvēli par labu abortam, vīrietim, kurš uz to ir iedrošinājis, ārstam, kas to ir paveicis – viesiem var tikt piedots caur Jēzu Kristu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par abortiem?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries