settings icon
share icon
Запитання

Що таке сіонізм / християнський сіонізм?

Відповідь


Сіонізм, який зародився просто як політичний рух, сьогодні став радше ідеологією. Це – міжнародний рух за повернення єврейського народу на Сіон, землю Ізраїлю, що була обіцяна йому в єврейських Писаннях. Коріння сіонізму лежать у 12-му та 15-му розділах книги Буття, де описане укладення Богом завіту з Авраамом і містяться обітниці про те, що нащадки останнього успадкують землю між Єгиптом і рікою Євфрат.

Через те, що сіонізм почався як політичний рух, серед світських людей побутує думка, що релігійні передумови в історії єврейського народу не мають до нього жодного відношення. Вважається, що сіонізм був швидше реакцією єврейського народу на переслідування під час світових воєн. Жоден народ не бажав приймати їх, тому вони були змушені створити свою власну націю, і земля їхніх предків була найкращим місцем.

Сіонізм, що виник ще наприкінці 1890-х років, був реалізований 1948 року, коли Ізраїль був офіційно визнаний державою та отримав від Організації Об'єднаних Націй суверенітет як нація в Палестині. Саме тоді політичний рух технічно закінчив своє існування і почався рух ідеологічний, який викликає багато суперечок. Дехто стверджує, що сіонізм став мотивом для расизму або, навпаки, реакцією проти антисемітизму. Інші вважають, що сіонізм, який існує у даний час, – це просто єврейський патріотизм.

До єврейського сіонізму відноситься сіонізм християнський. Це – просто «язичницька» підтримка єврейського сіонізму, яка ґрунтується на біблійних обітницях Ізраїлю (наприклад, в Єремії 32 та Єзекіїля 34). Християнські сіоністи здебільшого належать до євангельських церков і всіляко підтримують єврейську державу Ізраїль. Повернення євреїв на Обіцяну землю є виконанням пророцтва та розглядається, особливо диспенсаціоналістами, як ознака того, що у світі настав останній час.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке сіонізм / християнський сіонізм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries