settings icon
share icon
Запитання

Якого року помер Ісус?

Відповідь


Смерть та воскресіння Ісуса є найважливішими подіями від часу створення світу. Саме через Свою смерть Христос узяв тих, хто був відчужений від Нього через гріх, і «примирив смертю в людськім тілі Його, щоб учинити … святими, і непорочними, і неповинними перед Собою» (Колосянам 1:21-22). І саме через Його воскресіння Бог «Своєю милістю відродив нас до живої надії» (1 Петра 1:3). Як і щодо більшості описаних подій, у Біблії не повідомляється точна дата смерті Христа. Але ми можемо визначити її доволі точно.

Незважаючи на те, що світова часова шкала історично поділена на періоди до і після Різдва Христового, насправді Він народився на 4-6 р. раніше. Ми доходимо такого висновку, ґрунтуючись на часі смерті Ірода Великого, що був прокуратором Юдеї з 47 р. до Р.Х. і до своєї смерті 4 року до Р.Х. «Коли ж Ірод умер», Йосипу та Марії було вказано повернутися з немовлям Ісусом з Єгипту до Ізраїлю (Матвія 2:19-20).

Ряд факторів дозволяє нам визначити рік смерті Христа. Ми знаємо, що Іван Хреститель почав своє служіння 26 р. від Р.Х., ґрунтуючись на історичній нотатці в Євангелії від Луки 3:1. Ісус, імовірно, розпочав Своє служіння невдовзі після того, як Іван розпочав своє. Він служив приблизно протягом наступних трьох із половиною років. Отже, завершення Його служіння припадає на 29-30 рр.

Понтій Пілат, як відомо, правив в Юдеї у 26-36 рр. від Р.Х. Розп'яття відбулося під час Пасхи (Марка 14:12), і цей факт, а також астрономічні дані (єврейський календар базувався на місячних циклах), зводять наші пошуки до двох дат – 7 квітня 30 р. і 3 квітня 33 р. Існують наукові аргументи, що підтверджують обидві дати, але більш пізня дата (33 р.) вимагає тривалішого служіння Христа та його пізнішого початку. Більш рання дата (30 р.) краще відповідає висновкам щодо часу початку служіння Ісуса, які робимо, ґрунтуючись на тексті Луки 3:1.

З часів Ісуса Христа багато чого відбулося у світі, проте ніщо й ніколи не затьмарювало масштаби і значення того, що відбулося 30-го року – смерть і воскресіння Спасителя світу!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якого року помер Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries