settings icon
share icon
Запитання

Якого року народився Ісус Христос?

Відповідь


Біблія не вказує точного дня або навіть року, коли у Віфлеємі народився Ісус. Але за допомогою ретельного вивчення хронологічних даних історії ми можемо значно звузити можливі варіанти.

Ми знаходимо подробиці про народження Христа в Євангеліях. У Матвія 2:1 написано, що Він народився під час правління царя Ірода. Оскільки останній помер 4 р. до н.е., то це вже дає нам певні початкові параметри. Далі – після того, як Йосип і Марія втекли з Ісусом з Віфлеєму, Ірод наказав убити в цій місцевості всіх хлопчиків віком до 2 років. Це означає, що Ісусові могло бути навіть 2 роки перед смертю Ірода. Це приводить до висновку, що Він народився між 6 і 4 рр. до н.е.

В Євангелії від Луки 2:1-2 відзначені деякі інші корисні для нас факти: «І трапилося тими днями, – вийшов наказ царя Августа переписати всю землю. Цей перепис перший відбувся тоді, коли владу над Сирією мав Квіріній». Ми знаємо, що Август правив з 27 р. до н.е. по 14 р. н.е.

Квіріній правив Сирією у той же період часу, і в літописах згадується, що перепис, який включав Юдею, був проведений приблизно 6 р. до н.е. Серед учених точаться дискусії щодо того, чи був це той же перепис, про який згадує Лука, але схоже, що це – одна і та ж подія. Ґрунтуючись на цих історичних даних, найбільш імовірним часом народження Христа у Віфлеємі є 6-5 рр. до н.е.

Лука повідомляє ще одну подробицю: «А Сам Ісус, розпочинаючи [Своє служіння], мав років із тридцять» (Луки 3:23). Христос почав Своє служіння тоді, коли Іван Хреститель уже був у пустелі, а служіння Івана почалося «у п'ятнадцятий рік панування Тиверія кесаря, коли Понтій Пилат панував над Юдеєю, коли в Галілеї тетрархом був Ірод, а Пилип, його брат, був тетрархом Ітуреї й землі Трахонітської, за тетрарха Лісанія в Авіліні, за первосвящеників Анни й Кайяфи…» (Луки 3:1-2).

Єдиний відрізок часу, що відповідає всім цим фактам, – це 27-29 рр. н.е. Якщо Ісус «мав років із тридцять» у 27-му році, то Його народження у 6-4 рр. до н.е. відповідає нашій хронологічній шкалі. Більш конкретно, Христові мало бути близько 32 років, коли Він розпочав Своє служіння (що все ще відповідає опису «мав років із тридцять»).

Тож як щодо дня народження Христа? Традиція відзначення 25 грудня була започаткована значно пізніше новозавітних часів. Християни домовилися відзначати Різдво Ісуса цього дня, проте точний день Його народження невідомий.

Біблійні та історичні відомості вказують лише на приблизний рік народження Ісуса. Він був народжений у Віфлеємі Юдейському 6 чи 5 року до н.е. Його народження назавжди змінило історію і життя незліченної кількості людей у всьому світі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якого року народився Ісус Христос?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries