settings icon
share icon
Запитання

Які релігії є найпоширенішими у світі?

Відповідь


У світі існує велика кількість релігій, які, у свою чергу, поділяються на багато відгалужень. Загалом, усі релігії намагаються допомогти людині зрозуміти своє призначення та сенс існування в цьому світі, пояснити, що відбувається після смерті, та проголосити, що є (або не є) божеством і як ми маємо до нього ставитися. До семи нижченаведених світових релігій належить понад 95% усіх послідовників у світі.

Католицизм і християнство
Близько 1,2 млрд людей у всьому світі сповідують католицизм. І хоча Католицька церква завжди ототожнюється з християнством, між ними є деякі принципові відмінності. З метою розрізнення двох гілок християнської віри, послідовники католицизму називаються католиками, тоді як некатолицькі християни називаються просто християнами. У світі існує близько 900 мільйонів людей, які належать до некатолицьких християн. Поява імені християн пов'язана з тим, що так називали перших послідовників Ісуса з Назарету (Дії 11:26), що буквально означало «маленькі Христи». «Христос» – це грецьке слово, що стосується єврейського Месії, «помазаника». Незважаючи на те, що християни часто ототожнюють себе з такими конкретними конфесіями, як баптисти, методисти, пресвітеріани, лютерани, п'ятидесятники та назореї, всі вони також претендують на назву «християни». Християнство також часто визначається загальною назвою «церква». Це досить багатозначний термін, оскільки він також використовується стосовно місцевих громад і будівель, а також конкретних конфесій.

Іслам
Слово «іслам» буквально означає «покірність», отже, мусульманин є тим, «хто покірний Богові». Іслам переважно ґрунтується на писаннях Магомета, зібраних у Корані. У сучасному світі налічується близько 1,3 млрд мусульман. Іслам представлений у всьому світі. І хоча він здебільшого асоціюється з Близьким Сходом, найбільша кількість мусульман знаходиться в Азії. Значна частина населення Індонезії, Малайзії, Пакистану, Бангладеш та Індії сповідує іслам.

Індуїзм
Слово «індуїзм» було створене західним світом для визначення домінуючої релігійної та соціальної системи Індії. Традиційно ті, кого ми іменуємо індуїстами, називають свою релігію «дхарма», що означає «шлях» або «релігія». У світі існує близько 900 мільйонів послідовників індуїзму. Очевидно, що найбільша кількість індуїстів живе в Індії. Проте через міграцію індусів по всьому світу існує багато індуїстських громад і в інших країнах. Загальна кількість індуїстів в Індії є предметом дебатів, оскільки вона включає в себе до 300 мільйонів «недоторканих» (далітів), які офіційно вважаються частиною індуїстської соціальної структури, але не мають можливості повною мірою брати участь в індуїстських ритуалах.

Буддизм
Буддизм заснований на вченні людини, званої Буддою, що означає «просвітлений». Ця релігія має багато різних відгалужень, але буддизм є єдино правильним, всеосяжним терміном, і його прихильники, незважаючи на відмінності в переконаннях, звуться буддистами. Буддизм має близько 360 мільйонів послідовників, що робить його четвертим за кількістю після християнства, ісламу та індуїзму. Буддизм виник в Індії. У більш традиційних формах він домінує на Шрі-Ланці та більшій частині Південно-Східної Азії (у Таїланді, М'янмі, Лаосі та Камбоджі). Крім того, він набув різних форм у багатьох інших азіатських країнах, насамперед у Тибеті, Кореї, Китаї та Японії. Сьогодні буддизм часто приймається людьми із заходу, що впливає на зміну традиційного вигляду цієї релігії.

Юдаїзм
Назва цієї релігії пов'язана з родом Юди, одним із дванадцяти стародавніх племен Ізраїлю. Отже, в буквальному розумінні це – релігія тих, хто походить з роду Юди, тобто юдеїв. Але слово «юдей» стосується й етнічної приналежності; сьогодні є багато юдеїв, які не практикують юдейську віру, проте вважають себе такими в етнічному та культурному плані. За різними оцінками у світі налічується близько 15 мільйонів релігійних юдеїв, тоді як багато інших не сповідує жодної релігії.

Багаїзм
Термін «багаї» буквально означає «послідовники Бага» – мається на увазі Багаулла, засновник релігії. Багаїзм налічує понад сім мільйонів послідовників. Зародившись в Ірані, багаїзм на сьогодні представлений у понад 200 країнах, поступаючись за цим показником лише християнству (понад 250 країн), але значно випереджаючи іслам, поширений приблизно у 175 країнах.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Які релігії є найпоширенішими у світі?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries