settings icon
share icon
Запитання

Чи відповідає Біблії рух «Слово віри»?

Відповідь


Учення руху «Слово віри» абсолютно не відповідає Біблії. Цей рух не є деномінацією і не має формальної організації чи ієрархії, перебуваючи під впливом низки таких відомих пасторів і вчителів, як Кеннет Хейґін, Бенні Хінн, Кеннет Коупленд, Пол та Ян Краучі та Фред Прайс.

Рух «Слово віри» виник із руху п'ятидесятників наприкінці 20-го століття. Його засновником був Е.У. Кеньон, який вивчав метафізичні вчення «Нового мислення» Фінеаса Квімбі. Наука про силу думки була об'єднана з рухом п'ятидесятників, що призвело до виникнення своєрідної суміші ортодоксального християнства й містицизму. Кеннет Хейґін, учень Е.У. Кеньона, надав руху «Слово віри» теперішнього вигляду. І хоча його окремі вчення варіюються від украй єретичних до цілковито сміховинних, викладене нижче відповідає базовому богослов'ю, якого дотримується більшість учителів «Слова віри».

В основі руху «Слово віри» міститься віра в «силу віри». Вважається, що слова можуть бути використані для керування цією силою і, таким чином, насправді створюють те, що, як вірить промовець, обіцяє Святе Письмо (здоров'я та процвітання). Також вважається, що закони, які регулюють так звану силу віри, діють незалежно від суверенної волі Бога, і що Він Сам підпорядковується цим законам. Це – ніщо інше, як ідолопоклонство, що перетворює нашу віру і, відповідно, нас самих на богів.

Звідси це богослов'я відходить ще далі від Святого Письма: воно стверджує, що Бог створив людей на Свій буквальний, фізичний образ, як «маленьких» богів. До гріхопадіння люди мали можливість за допомогою слів робити дивовижні речі, використовуючи силу віри. Згрішивши, люди прийняли природу сатани та втратили цю здатність. Аби виправити цю ситуацію, Ісус Христос пожертвував Своєю божественністю і став людиною, помер духовно, прийняв природу сатани, зійшов у пекло, був народжений згори та воскрес із мертвих з божественною природою. Після цього Ісус послав Святого Духа для здійснення цього втілення у віруючих, щоб вони могли стати «маленькими» богами, як Творець задумав від початку.

Слідуючи природній прогресії цих учень, ми як «маленькі» боги знову маємо можливість керувати силою віри та досягати успіху у всіх сферах життя. Хвороба, гріх і невдачі є наслідком браку віри та усуваються сповіддю – заявою своїх прав на Божі обітниці. Простіше кажучи, рух «Слово віри» підносить людину до статусу бога та применшує істинного Бога до статусу людини. Без сумніву, це – хибне уявлення про саму суть християнства. Вчення «Слова віри» не бере до уваги сказане у Святому Письмі. Щоб дійти до таких абсурдних переконань, треба покладатися лише на особисте одкровення, а не на Біблію, що є ще одним доказом єретичного характеру цього вчення.

Спростувати вчення «Слова віри» можна за допомогою простого читання Божого Слова. Господь – незалежний Творець усесвіту (Буття 1:3; 1 Тимофію 6:15) і не потребує віри – Він є її об'єктом (Марка 11:22; Євреям 11:3). Бог є духом і не має фізичного тіла (Івана 4:24). Людина була створена за Його образом і подобою (Буття 1:26, 27; 9:6), але це не робить її маленьким богом і не наділяє божественною природою. Нею володіє лише Господь (Галатам 4:8; Ісаї 1:6-11; 43:10; 44:6; Єзекіїля 28:2; Псалом 8:6-9). Христос – вічний, Він є Єдинородним Сином та єдиним втіленням Бога (Івана 1:1, 2, 14, 15, 18; 3:16; 1 Івана 4:1-2). У Ньому повнота Божества перебуває тілесно (Колосянам 2:9). Ставши людиною, Ісус відмовився від небесної слави, але не від Своєї божественності (Филип'янам 2:6-7), хоча Він й обрав стримувати Свою владу під час перебування на землі.

Рух «Слово віри» обманює незліченну кількість людей, змушуючи їх прагнути способу життя і віри, які не відповідають Біблії. За своєю суттю – це та ж неправда, яку говорив сатана ще в Едемському раю: «і станете ви, немов Боги» (Буття 3:5). На жаль, ті, хто приймає доктрини «Слова віри», і досі вірять цим словам. Наша надія в Господі, а не у власних словах і навіть не у власній вірі (Псалом 32:20-22). Наша віра походить насамперед від Бога (Ефесянам 2:8; Євреям 12:2) і не є чимось, що ми створюємо для себе. Тож будьте обережні щодо руху «Слово віри» та будь-якої церкви, яка підтримує це вчення.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи відповідає Біблії рух «Слово віри»?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries