settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про жінок, які працюють за межами дому?

Відповідь


Питання, чи може жінка працювати за межами дому, чи ні, є складним для багатьох пар і сімей. У Біблії немає вказівок щодо цієї ролі жінки. У Посланні до Тита 2:3–4 Павло говорить, що старші жінки повинні навчати молодих заміжніх жінок: «Аби навчали добра і вчили молодих любити своїх чоловіків, любити дітей» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У цьому тексті Біблія чітко висловлює позицію – коли в сім’ї є діти, то саме в цьому полягає відповідальність молодої жінки. Старші жінки мають учити молодших жінок і вести життя, що прославляє Бога. Враховуючи ці обов’язки, час старшої жінки може бути використаний для служіння Господу та за її власним розсудом.

Книга Притчі, розділ 31, говорить про «метку жінку». Починаючи з вірша 11, автор хвалить цю жінку за те, що вона робить усе можливе, аби подбати про свою сім’ю. Вона важко працює для підтримання свого дому та своєї родини в порядку. Вірші 16, 18, 24 і 25 показують, що вона настільки старанна, що працює ночами в домашньому виробництві, яке приносить додатковий прибуток її сім’ї. Мотивація цієї жінки важлива, оскільки її діяльність є лише засобом, а не метою. Вона забезпечувала свою родину, а не розвивала кар’єру і не влаштовувала змагання з сусідами. Ця робота була другорядною щодо її дійсного покликання – турботи про свого чоловіка, дітей та дім.

Біблія ніде не забороняє жінці працювати за межами дому. Тим не менше, Святе Письмо повідомляє нам, якими мають бути пріоритети жінки. Якщо робота поза домом призводить до того, що жінка нехтує своїми дітьми та чоловіком, тоді це – неправильно. Якщо християнка може працювати поза домом і продовжувати підтримувати люблячу, турботливу атмосферу для своїх дітей і чоловіка, тоді це цілком прийнятно. Враховуючи ці принципи, ми маємо свободу в Христі. Не слід засуджувати жінок, які працюють поза домом, як і не слід ставитися із зневагою до тих жінок, що зосереджуються на управлінні домом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про жінок, які працюють за межами дому?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries