settings icon
share icon
Запитання

Чи повинні жінки мовчати в церкві?

Відповідь


Чи повинні жінки мовчати в церкві?

Відповідь: У 1 Коринтянам 14:33-35 сказано: «Як і по всіх святих Церквах, хай [ваші] жінки в Церкві мовчать. Бо їм не дозволяється говорити, а тільки коритися, як про це і Закон каже. Якщо ж хочуть чогось навчитися, хай удома запитують своїх чоловіків, бо не личить жінці в Церкві говорити» (Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). На перший погляд це може видатися вказівкою про те, що жінкам заборонено говорити в церкві. Проте текст у 1 Коринтянам 11:5 згадує жінок, які моляться та пророкують у церкві, і не засуджує їх. Отже, сказане в 1 Коринтянам 14:33-35 не може бути абсолютним наказом для жінки завжди мовчати в церкві.

У контексті цього уривка, як і в більшій частині 1 Коринтянам, ідеться про устрій та структуру церкви. У церкві Коринта панували хаос і безлад (в. 33). Цікаво, що тут згадується, що ні пресвітери, ні пастори, ні навіть пророки не мали контролю (див. в. 29, 32, 37). Кожен брав участь у служінні, висловлюючи все, що хотілося та коли хотілося. Це включало дари мов і пророцтва серед жінок, які взяли на себе керівництво служінням замість того, щоб виявляти покору, як вказано в Божому Слові (1 Тимофію 2:11-15). Імовірно, що деякі жінки у коринтській церкві порушували порядок і нехтували ним, публічно ставлячи питання під час хаотичного служіння. Не випадково, що багато сучасних церков, які заявляють про володіння дарами мов, зцілення й чудес, також дозволяють жінкам проводити богослужіння, проповідувати та навчати. Жінки можуть бути талановитими вчителями, але Бог забороняє їм «говорити» таким чином у Його церквах. Насправді, їм це «не личить» (в. 35).

Контекст 1 Коринтянам 14:33-35 стосується проблеми тлумачення й розуміння дарів мов і пророцтва (1 Коринтянам 14:26-32). Отже, 1 Коринтянам 14:34 не вказує жінкам зберігати абсолютну тишу в церкві весь час. Говориться лише про те, що жінкам не слід брати участь, коли досліджуються та випробовуються дари мов і / або пророцтва (1 Солунянам 5:19-22; 1 Івана 4:1). Це узгоджується з 1 Тимофію 2:11-12, де сказано, що жінки не повинні навчати або панувати над чоловіками. Якби жінки були залучені до визначення того, чи насправді якесь пророцтво походило від Бога, то вони б виявили непокору біблійній вказівці у 1 Тимофію 2:11-12. Отже, Павло говорить жінкам мовчати, коли інтерпретуються мови та пророцтва, щоб не порушувати вказівок Божого Слова.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи повинні жінки мовчати в церкві?
© Copyright Got Questions Ministries