settings icon
share icon
Запитання

Чи можуть жінки служити пресвітерами в церкві?

Відповідь


Чи можуть жінки служити пресвітерами в церкві?

Відповідь: Існують два основних погляди щодо того, чи можуть жінки служити пресвітерами в церкві. Прихильники егалітарної (рівної) позиції переконані, що жінки можуть бути керівниками, якщо вони відповідають вимогам, викладеним у 1 Тимофію 3:1-7 і Титу 1:5-9. Комплементарна (додаткова) позиція стверджує зворотне – жінки не можуть служити пресвітерами в церкві.

Звернімося до тексту у 1 Тимофію 3:1-7: «Вірне слово: якщо хто бажає єпископства, той бажає доброї справи. Але єпископ має бути бездоганний, чоловік однієї дружини, тверезий, розважливий, чесний, гостинний, здатний навчати, не п’яниця, не задерикуватий, але лагідний, не сварливий, не грошолюбний, який добре управляє своїм домом, дітей тримає в послуху, з усякою повагою. Адже коли хто не вміє управляти власним домом, тоді як він зможе дбати про Божу Церкву? Щоб не був новонавернений, аби не запишався та не підпав під той же осуд, що й диявол. Треба, щоб він мав добре свідчення від сторонніх осіб, аби не потрапив у зневагу і в пастку диявола» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства).

Перше, на що слід звернути увагу, це прикметники та займенники чоловічого роду («який», «він», «той»). Вони кілька разів використовуються в цьому тексті. Навіть простий, поверхневий перегляд цього уривка приведе пересічного читача до висновку, що пресвітером має бути чоловік. Фраза «чоловік однієї дружини» також вказує на те, що посаду пресвітера передбачено / призначено для чоловіка. Те ж спостерігається і в паралельному уривку з послання Титу 1:5-9.

У цитатах, в яких описані необхідні риси та обов’язки пресвітерів, не передбачене служіння жінок на цій посаді. Фактично, постійне використання чоловічих займенників і термінології переконливо доводить те, що посада пресвітера є суто чоловічою. Як і з багатьма іншими думками, пов’язаними з даною дискусією, заборона жінкам служити пресвітерами не має нічого спільного з шовінізмом. Тут також у жодному разі не мається на увазі, що чоловіки мають перевагу над жінками. Радше, Бог залишає управління церквою лише чоловікам, тому що це відповідає Його плану щодо того, як повинна функціонувати церква. Благочестиві чоловіки повинні служити керівниками, а жінкам у служінні відведені надзвичайно важливі допоміжні ролі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть жінки служити пресвітерами в церкві?
© Copyright Got Questions Ministries