settings icon
share icon
Запитання

Чи можуть жінки служити дияконісами в церкві?

Відповідь


Чи можуть жінки служити дияконісами в церкві?

Відповідь: У Святому Письмі конкретно не говориться про те, чи може жінка служити як диякон. Твердження «диякони також повинні бути поважними» (1 Тимофію 3:8; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства) і умова «диякони, – кожний нехай буде чоловіком однієї дружини» (1 Тимофію 3:12), здавалося б, забороняють жінкам служити дияконісами. Однак дехто вважає, що 1 Тимофію 3:11 стосується дияконіс, бо грецьке слово, що перекладається як «дружина», можна також перекласти як «жінка». Позначення статі тут, імовірно, стосується не дружин дияконів, а жінок, які служать дияконісами. Використання слова «також» у вірші 8 припускає існування третьої групи лідерів на додаток до пресвітерів і дияконів. Крім того, Павло не ставить вимог до дружин пресвітерів, викладаючи вимоги до них. Чому ж він тоді називає умови щодо дружин дияконів? Якби насправді було так важливо, щоб дружини лідерів поводили себе належним чином, то логічно припустити, що він був би не менш стурбованим про дружин пресвітерів, оскільки пресвітери займають важливіше місце в церкві. Але Павло не висуває вимог до дружин пресвітерів.

У посланні Римлянам 16:1 Павло представляє Фиву тим же грецьким словом, яке використане в 1 Тимофію 3:12. Проте не зовсім зрозуміло, чи говорить він про неї як про дияконісу або ж просто як про служительку. У ранній церкві жінки-служительки дбали про хворих віруючих, бідних, чужинців та ув’язнених. Вони навчали інших жінок і дітей (Титу 2:3-5). Фива могла не мати офіційної посади «дияконіси», але Павло мав бути про неї досить високої думки, щоб довірити величезну відповідальність за доставку свого послання церкві в Римі (Римлянам 16:1-2). Очевидно, що він не вважав її нижчою чи менш здібною, а, радше, надійним і шанованим членом Тіла Христового.

Біблія не надає значної підтримки ідеї про служіння жінок дияконісами, але також і не виключає цього. У деяких церквах є дияконіси, але більшість із цих церков проводить різницю між ними та дияконами-чоловіками тим чи іншим чином. Якщо церква встановлює посаду дияконіси, церковному керівництву слід забезпечити, щоб дияконіса відповідала вимогам Павла до жінок-служительок, які він записав у інших місцях (таких, як 1 Тимофію 2:11-12), і, як і всі інші керівники, вона повинна підкорятися структурі керівництва церкви і, зрештою, – нашому найголовнішому Керівнику – Ісусу Христу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть жінки служити дияконісами в церкві?
© Copyright Got Questions Ministries