settings icon
share icon
Запитання

Що таке вікка? Чи є вікка чаклунством?

Відповідь


Вікка – це неоязичницька релігія, що здобуває дедалі більшу популярність і визнання у Сполучених Штатах та Європі. Існує багато сайтів і книг, які обіцяють навчити «реальній» вікка, проте, насправді, серед самих віккан немає згоди щодо того, в чому полягає суть їхньої релігії. Причина полягає в тому, що в сучасному вигляді їй усього близько 50 років. Вікка – це система вірувань, зібрана британцем Джеральдом Ґарднером у 40-50-х роках минулого століття з різних релігійних традицій і вірувань, а також із масонських ритуалів. З часу публікації Ґарднером кількох книг, що викладали його систему вірувань, з'явилися численні відгалуження й варіації вікка. Деякі віккани є політеїстами, тоді як інші поклоняються одному «богові» або «богині». Ще інші віккани поклоняються природі, називаючи її «гея» на честь грецької богині землі. Деякі віккани частково використовують християнське вчення, тоді як інші повністю його відкидають. Багато з них також вірять у реінкарнацію.

Більшість віккан категорично заперечує, що сатана є частиною їхнього пантеону, посилаючись на головні доктринальні розбіжності між ними та сатаністами. Віккани в цілому підтримують моральний релятивізм, відкидаючи ярлики «добре» чи «погано», «вірно» чи «невірно». Вікка має один закон, званий «реде»: «Якщо це нікому не шкодить, роби, що завгодно». На перший погляд «реде» видається дозволом на цілковиту особисту свободу. Можна робити все, що заманеться, поки від цього ніхто не постраждає. Проте віккани відразу вказують на те, що дії можуть мати далекосяжні наслідки. Вони чітко сформулювали цей принцип у законі трикратного повернення, що стверджує: «Усе добре або зле, що ти вчиниш іншим, повернеться до тебе трикратно».

Одним із головних чинників, який підживлює неослабне захоплення релігією вікка, є гадане використання заклинань і магії (англомовні віккани використовують слово «magick», у написанні якого свідомо зроблена помилка, щоб відрізнятися від звичайної «магії»). Найбільше осягати ці таємниці прагнуть шукачі нових відчуттів, а також духовні неофіти. Не всі віккани практикують магію, але ті, хто це робить, стверджують, що вона для них є тим же, що й молитва для християн. Різниця між ними полягає в тому, за твердженнями віккан, що у своїй магії вони просто використовують розум для контролю над матерією або просять своє божество про благовоління, тоді як християни закликають всемогутнього, всюдисущого Бога зціляти людей, а також втручатися та діяти в їхньому житті. Оскільки «реде» забороняє відьмам завдавати шкоду оточуючим, а закон трикратного повернення викладає наслідки для порушників, то відьми, що практикують магію, вважають за краще називати себе «відьмами природи» або «білими відьмами», щоб дистанціюватися від сатаністів.

Здебільшого релігія вікка полягає у вирішенні особистих справ та в житті у злагоді із сусідами та навколишнім середовищем. Аби домогтися прихильності, віккани намагаються проводити паралелі між собою та біблійним християнством, але що в Біблії говориться про цю релігію? Ми не знаходимо слова «вікка» у ній, тому будемо просто оцінювати їхні переконання у світлі того, що говорить Господь.

Вікканські заклинання є ідолопоклонством. У Римлянам 1:25 написано: «Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві». У 40-му розділі книги Ісаї описано, наскільки Творець є вищим за Своє творіння. Якщо хтось поклоняється комусь іншому, крім Творця, він чинить ідолопоклонство.

Вікканські заклинання дають фальшиву надію. В Євреям 9:27 говориться: «...людям призначено вмерти один раз, потім же суд». Бог каже, що ми отримуємо лише один шанс у житті. Другого шансу в іншому житті не буде. Якщо ми не приймаємо дар Ісуса, то Господь засудить нас як таких, що не бажають перебувати з Ним, і ми будемо відправлені в пекло.

Вікканські заклинання приносять розчарування. В Євангелії від Марка 7:8 ми читаємо: «Занехаявши заповідь Божу, передань людських ви тримаєтесь». Бог – це Бог, а ми такими не є. Ми маємо вирішити – довіритися Господу та прийняти Його погляд на світ, або ж ні. Пізнання Бога вимагає зусиль. Вікка є релігією омани, спрямованою на легковірних людей.

Повторення Закону 18:10-12 говорить: «Нехай не знайдеться між тобою такий … хто ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижник, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих. Бо гидота для Господа кожен, хто чинить таке». Чаклунство вікка є гріхом, і Бог ненавидить його. Чому? Тому що це є спробою відкинути нашу залежність від Нього та отримувати відповіді від чогось іншого.

Гріх – це не просто соціально неприйнятна дія. Гріх – це наше рішення не погодитися з Богом у будь-яких питаннях, повстати проти Нього. Гріх казати: «Боже, я хочу прожити своє життя по-своєму». У Римлянам 3:23 написано, що «всі згрішили, і позбавлені Божої слави». А в Римлянам 6:23 сказано: «Бо заплата за гріх – смерть». Смерть не тілесна, а духовна – вічне відокремлення від Бога та всіх Його благословень. Насправді, це є визначенням пекла: відсутність Божої присутності. Це – плата за наш гріх.

На щастя, текст у Римлянам 6:23 на цьому не закінчується. Він продовжується: «…а дар Божий – вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!». Господь знав, що ми всі повстанемо проти Нього тим чи іншим чином, і надав можливість уникнути цього відокремлення – через віру в Ісуса Христа. Чаклунство вікка – ніщо інше, як черговий обман сатани, ворога наших душ, який «ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого» (1 Петра 5:8).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке вікка? Чи є вікка чаклунством?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries