settings icon
share icon
Запитання

Чому Бог любить нас?

Відповідь


Це коротке запитання – одне з найглибших питань, які коли-небудь ставилися. І жодна людина ніколи не зможе відповісти на нього вичерпно. Проте одне можна сказати з упевненістю: Бог не любить нас за те, що ми привабливі чи заслуговуємо на це. Все навпаки. Стан людства від моменту падіння – це спротив і непослух. Книга пророка Єремії 17:9 описує внутрішній стан людини так: «Людське серце найлукавіше над все та невигойне, – хто пізнає його?». Наше єство настільки зіпсуте гріхом, що навіть ми самі цього не усвідомлюємо. У нашому природному стані ми не шукаємо Господа, не любимо Його, не прагнемо до Нього. У посланні до Римлян 3:10-12 чітко говориться про природний стан невідродженої людини: «Нема праведного ані одного; нема, хто розумів би; немає, хто Бога шукав би, – усі повідступали, разом стали непотрібні, нема доброчинця, нема ні одного!». Як же тоді можливо, щоб святий, праведний і досконалий Господь любив таких створінь? Щоб осягнути це, нам слід зрозуміти дещо про Його природу та характер.

Перше послання Івана 4:8 і 16 повідомляє нам: «Бог є любов!». Не існує важливішого твердження за це: «Бог є любов!». Він не просто любить, Він Сам – любов. Його природа – любов. Любов є в самій Його сутності і нею сповнені всі риси Його характеру та почуття, навіть гнів. Оскільки природа Господа – це любов, Він має виявляти її, так само, як демонструє всі інші риси й почуття, бо це прославляє Його. Прославлення Бога – найвища, найкраща та найблагородніша з усіх дій, тому природно, що Він прославляє Себе, адже Він – найвеличніший та найкращий, і достойний всієї слави.

Оскільки любов для Бога є важливою, Він демонструє її, поширюючи на людей, які повстають проти Нього та не заслуговують на неї. Божа любов – це не солодкувате, сентиментальне й романтичне почуття. Це – любов-агапе, жертовна любов. Він демонструє її, посилаючи Свого Сина на хрест, аби заплатити за наші гріхи (1 Івана 4:10), притягаючи нас до Себе (Івана 6:44), прощаючи нас за повстання проти Нього (Ефесянам 1:3-10) та даруючи нам Свого Святого Духа (Івана 14:16-17), цим самим дозволяючи нам любити, як любить Він (Івана 13:34-35). Він зробив це все, незважаючи на те, що ми цього не заслужили. «А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками» (Римлянам 5:8).

Любов Бога є особистою. Він знає кожного з нас особисто і так само любить нас. Це велика любов, яка не має меж. Саме цей дар Божої любові відрізняє християнство від усіх інших релігій. Чому Він любить нас? Через те, ким Він є: «Бог є любов!».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Бог любить нас?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries