Навіщо Бог створив нас?


Запитання: Навіщо Бог створив нас?

Відповідь:
Короткою відповіддю на запитання «Навіщо Бог створив нас?» буде – «Для Свого задоволення». Об’явлення 4:11 говорить: «Достойний Ти, Господи і Боже наш, прийняти славу, честь і силу, адже Ти створив усе, і завдяки Твоїй волі все постало і було створене!». Колосянам 1:16 підтверджує: «У Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи панування, чи начала, чи влади, – усе через Нього і для Нього створене». Бути створеними для Божого задоволення не означає, що покликання людства – розважати або веселити Його. Бог – творча Істота і саме творіння приносить Йому задоволення. Бог – Особистість, і Йому приносить задоволення присутність інших істот, з якими Він може мати щирі стосунки.

Будучи створеними за образом і подобою Божою (Буття 1:27), людські істоти мають можливість знати Бога і, таким чином, любити Його, поклонятися Йому, служити Йому та мати з Ним відносини. Бог не створював людських істот, тому що потребував їх. Як Бог, Він ні в кому не має потреби. Протягом усієї минулої вічності Бог не відчував самотності, тому Він не шукав «друга». Він любить нас, але це не те ж саме, що потребувати нас. Якби ми ніколи не існували, Бог все одно був би Незмінним Богом (Малахії 3:6). «Я Є» (Вихід 3:14) – ніколи не відчував незадоволення через Своє вічне існування. Коли Бог створив усесвіт, то Він робив те, що приносило Йому задоволення, а оскільки Бог бездоганний, то і Його дії були бездоганними. «І поглянув Бог на все те, що створив, – і ось воно дуже добре» (Буття 1:31).

Також, Бог не мав мети створити рівних Собі. Логічно, що Він не міг так зробити. Якби Бог створив іншу істоту рівну за силою, розумом і бездоганністю, тоді Він перестав би бути єдиним та істинним Богом з простої причини, що було би два бога, а це – неможливо. «Господь, твій Бог, – Він Бог, і крім Нього немає іншого бога» (Второзаконня 4:35). Усе, що Бог створює, має бути «меншим» за Нього. Створена річ ніколи не може бути «вищою» чи «рівною» з тим, хто створив її.

Визнаючи повну владу та святість Бога, ми вражені, що Він зробив людину вінцем Свого творіння: «Хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що навідуєшся до нього?» (Псалом 8:5), і що Він зглянувся, називаючи нас «друзями» (Івана 15:14–15). Чому Бог створив нас? Бог створив нас для Свого задоволення та щоб ми, Його творіння, мали задоволення від пізнання Його.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Навіщо Бог створив нас?