settings icon
share icon
Запитання

Навіщо Бог створив нас?

Відповідь


Короткою відповіддю на запитання «Навіщо Бог створив нас?» буде – «Для Свого задоволення». Об’явлення 4:11 говорить: «Достойний Ти, Господи і Боже наш, прийняти славу, честь і силу, адже Ти створив усе, і завдяки Твоїй волі все постало і було створене!». Колосянам 1:16 підтверджує: «У Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи панування, чи начала, чи влади, – усе через Нього і для Нього створене». Бути створеними для Божого задоволення не означає, що покликання людства – розважати або веселити Його. Бог – творча Істота і саме творіння приносить Йому задоволення. Бог – Особистість, і Йому приносить задоволення присутність інших істот, з якими Він може мати щирі стосунки.

Будучи створеними за образом і подобою Божою (Буття 1:27), людські істоти мають можливість знати Бога і, таким чином, любити Його, поклонятися Йому, служити Йому та мати з Ним відносини. Бог не створював людських істот, тому що потребував їх. Як Бог, Він ні в кому не має потреби. Протягом усієї минулої вічності Бог не відчував самотності, тому Він не шукав «друга». Він любить нас, але це не те ж саме, що потребувати нас. Якби ми ніколи не існували, Бог все одно був би Незмінним Богом (Малахії 3:6). «Я Є» (Вихід 3:14) – ніколи не відчував незадоволення через Своє вічне існування. Коли Бог створив усесвіт, то Він робив те, що приносило Йому задоволення, а оскільки Бог бездоганний, то і Його дії були бездоганними. «І поглянув Бог на все те, що створив, – і ось воно дуже добре» (Буття 1:31).

Також, Бог не мав мети створити рівних Собі. Логічно, що Він не міг так зробити. Якби Бог створив іншу істоту рівну за силою, розумом і бездоганністю, тоді Він перестав би бути єдиним та істинним Богом з простої причини, що було би два бога, а це – неможливо. «Господь, твій Бог, – Він Бог, і крім Нього немає іншого бога» (Второзаконня 4:35). Усе, що Бог створює, має бути «меншим» за Нього. Створена річ ніколи не може бути «вищою» чи «рівною» з тим, хто створив її.

Визнаючи повну владу та святість Бога, ми вражені, що Він зробив людину вінцем Свого творіння: «Хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що навідуєшся до нього?» (Псалом 8:5), і що Він зглянувся, називаючи нас «друзями» (Івана 15:14–15). Чому Бог створив нас? Бог створив нас для Свого задоволення та щоб ми, Його творіння, мали задоволення від пізнання Його.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Навіщо Бог створив нас?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries