settings icon
share icon
Запитання

Хто або що таке вавилонська розпусниця/таємниця Вавилону?

Відповідь


У видінні Івана в Об'явленні міститься символічний опис суб'єкта, відомого як «таємниця Вавилону» або «вавилонська розпусниця». Він наводиться в Об'явленні 17:1-2: «І прийшов один із семи Анголів, що мають сім чаш, і говорив зо мною, кажучи: "Підійди, – я покажу тобі засудження великої розпусниці, що сидить над багатьма водами. З нею розпусту чинили земні царі, і вином розпусти її впивались мешканці землі"». В Об'явленні 17:5 вказане її ім'я: «А на чолі її було написане ім'я, таємниця: "Великий Вавилон, – мати розпусти й гидоти землі"».

Згідно з Об'явленням 17:3 розпусниця у видінні сидить «на червоній звірині, переповненій іменами богозневажними, яка мала сім голів і десять рогів». «Звірина» в цьому вірші є тією ж звіриною, що й в Об'явленні 13:1 – опис такий самий, звіриною, що символізує антихриста, людину беззаконня та гріха (див. 2 Солунянам 2:3-4; Даниїла 9:27). Отже, вавилонська розпусниця, ким би вона не була, тісно пов'язана з антихристом.

Той факт, що щодо неї використано слово «таємниця», означає, що ми не можемо бути цілковито впевнені в тому, ким вона є. Проте цей уривок містить і деякі підказки. В Об'явленні 17:9 сказано: «Тут розум, що має він мудрість. Сім голів – це сім гір, що на них сидить жінка». Деякі дослідники вважають, що тут мова йде про Римо-Католицьку церкву, оскільки ще за стародавніх часів Рим був відомий як «місто на семи пагорбах». Але в 10-му вірші пояснюється, що сім гір вказують на сімох царів або царств – п'ять з яких «упало, один є, другий іще не прийшов». Тому «вавилонська розпусниця» не може відноситися виключно до Риму. Радше вона пов'язана із сімома різними світовими імперіями (одній з яких ще належить з'явитися).

В Об'явленні 17:15 «народи та люди, і племена та язики» пов'язані з розпусницею. Вона матиме величезний вплив і пануватиме над світом, бо вона – «місто велике, що панує над царями земними» (Об'явлення 17:18). Однак якоїсь миті ці царі, що перебуватимуть під контролем антихриста, повстануть проти неї та з ненавистю знищать її (Об'явлення 17:16).

Чи можна виявити таємницю розпусниці Вавилону? Так, принаймні частково. Це – зла світова система, контрольована антихристом під час періоду скорботи. Царства й царі землі чинитимуть із нею розпусту, а мешканці землі «впиватимуться» цим. Часто у Святому Письмі слово «розпуста» або «перелюб» використовується як метафора ідолопоклонства і духовної невірності (напр., Вихід 34:16; Єзекіїля 6:9). Вочевидь вавилонська розпусниця стане кульмінацією всіх хибних релігійних систем протягом історії. Той факт, що вона п'яна «від крови святих» (Об'явлення 17:6), свідчить про її ненависть до істинної, благочестивої релігії, а її жахливий кінець демонструє Божий гнів стосовно фальшивої та нечестивої релігії (вірші 16-17).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто або що таке вавилонська розпусниця/таємниця Вавилону?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries