settings icon
share icon
Запитання

Хто такий Бог? Як ми можемо пізнати Бога?

Відповідь


Хто такий Бог? – Факт
Факт існування Бога є настільки очевидним – як через творіння, так і совість людини – що Біблія називає атеїста «божевільним» (Псалом 13:1). Відповідно, Біблія ніколи не намагалася довести існування Бога, швидше, вона припускає Його існування від самого початку (Буття 1:1). Біблія лише відкриває природу, характер і діла Божі.

Хто такий Бог? – Визначення
Надзвичайно важливо правильно думати про Бога, бо помилкове уявлення про Бога є ідолопоклонством. У Псалмі 49:21 (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства) Бог викриває нечестиву людину: «І ти в беззаконні вважав, що Я буду подібний до тебе». Для початку, хорошим узагальнюючим визначенням Бога буде: «Верховна Істота, Творець і Правитель усього існуючого; Сущий, досконалий у силі, доброті та мудрості».

Хто такий Бог? – Його природа
Ми знаємо, що певні речі є правдою про Бога з однієї причини: у Своєму милосерді Він зглянувся, аби показати нам деякі зі Своїх якостей. Бог є Дух, нематеріальний за Своєю природою (Івана 4:24). Бог єдиний, але Він існує в трьох особах – Бога Отця, Бога Сина та Бога Святого Духа (Матвія 3:16-17). Бог – нескінченний (1 Тимофію 1:17), незрівнянний (2 Царів 7:22) і незмінний (Малахії 3:6). Бог перебуває всюди (Псалом 138:7-12), усе знає (Матвія 11:21) й володіє повнотою сили та влади (Ефесянам 1; Об’явлення 19:6).

Хто такий Бог? – Його характер
Ось деякі з характеристик Бога, які відкриті в Біблії: Бог – справедливий (Дії 17:31), люблячий (Ефесянам 2:4-5), Він є правдою (Івана 14:6) і світлом (1 Івана 1:5). Бог виявляє співчуття (2 Коринтянам 1:3), милосердя (Римлянам 9:15) та благодать (Римлянам 5:17). Бог засуджує гріх (Псалом 5:5), але пропонує прощення (Псалом 129:4).

Хто такий Бог? – Його діяльність
Ми не можемо зрозуміти Бога окремо від Його діяльності, тому що те, що Він робить, походить з того, ким Він є. Ось короткий список діянь Бога в минулому, сьогоденні та майбутньому: Бог створив світ (Буття 1:1; Ісаї 42:5) «і все існує в Ньому» (Колосянам 1:17); Він виконує Свій вічний план (Ефесянам 1:11), який включає викуплення людства від прокляття гріха та смерті (Галатам 3:13-14); Він притягає людей до Христа (Івана 6:44); Він виховує Своїх дітей (Євреям 12:6) і судитиме світ (Об’явлення 20:11-15).

Хто такий Бог? – Стосунки з Ним
Бог став людиною в особі Свого Сина (Івана 1:14). Син Божий став Сином Людським, і, відповідно, Він – «один Посередник між Богом та людьми» (Івана 14:6; 1 Тимофію 2:5). Лише через Сина ми можемо отримати прощення гріхів (Ефесянам 1:7), примирення з Богом (Івана 15:15; Римлянам 5:10) і вічне спасіння (2 Тимофію 2:10). Адже в Ісусі Христі «тілесно перебуває вся повнота Божества» (Колосянам 2:9). Тому, щоб дійсно зрозуміти, хто такий Бог, – усе, що ми маємо зробити, – це звернути свій погляд на Ісуса.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такий Бог? Як ми можемо пізнати Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries