settings icon
share icon
Запитання

Хто створив Бога? Звідки взявся Бог?

Відповідь


Атеїст Бертран Рассел писав у своїй книзі «Чому я не став християнином», що, якщо вірним є твердження, що всім речам має бути причина, тоді також має бути причина і Богу. Із цього він прийшов до висновку – якщо Бог потребує існування причини, тоді Він – зовсім не Бог (а якщо Бог – не Бог, тоді, звичайно ж, Бога немає). Фактично, це – дещо ускладнена форма дитячого запитання: «Хто створив Бога?». Навіть діти знають, що все виникає з чогось, тому Бог також має мати причину, чи не так?

Запитання підступне, так як воно базується на помилковому умовиводі, що Бог з’явився звідкись, а тоді задається власне це запитання: «А де ж це «звідкись» може бути?». Відповідь полягає в тому, що це питання не має змісту. Воно схоже на запитання: «Як виглядає червоний запах?». Слово «червоний» не належить до категорії предметів, що володіють запахом, тому це питання є некоректним. Подібно до цього, Бог не належить до категорії предметів, які створюються чи з’являються. Бог не має причини і не створюється – Він просто існує.

Звідки ми знаємо це? Ми знаємо, що з «нічого» нічого не виникає. Тому, якщо коли-небудь був час, коли не існувало абсолютно нічого, тоді нічого б і не з’явилося. Але речі існують. Таким чином, так як неможливо, щоб не було абсолютно нічого, то завжди щось мало існувати. Це «щось», що існувало завжди, ми і називаємо Богом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто створив Бога? Звідки взявся Бог?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries