settings icon
share icon
Запитання

Хто такий антихрист?

Відповідь


Існує безліч припущень щодо особи антихриста. Деякими з найбільш популярних кандидатур є Володимир Путін, Махмуд Ахмадінеджад і папа Бенедикт XVI. У Сполучених Штатах колишні президенти – Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший ¬– і діючий, Барак Обама, також часто підпадають під підозру. Отже, хто ж такий антихрист і як ми можемо розпізнати його?

Фактично, Біблія не дає конкретних відомостей про те, звідки з’явиться антихрист. Багато дослідників Біблії вважають, що він буде вихідцем із союзу десяти націй та / або відродженої Римської імперії (Даниїла 7:24–25; Об’явлення 17:7). Інші вважають, що він буде юдейського походження, щоб мати можливість називати себе месією. Тим не менше, це лише припущення, оскільки Біблія не висвітлює ні того, звідки антихрист з’явиться, ні до якої раси він належатиме. Одне відомо напевно – одного дня він з’явиться. Друге Послання до Солунян 2:3–4 пояснює, як ми зможемо розпізнати антихриста: «Хай ніхто вас не ошукає жодним способом. Адже раніше має прийти відступлення та виявитися людина беззаконня, син погибелі, який противиться і підноситься над усім тим, що зветься Богом чи святинею; він у Божому храмі сяде [як Бог] і видаватиме себе за Бога».

Мабуть, більшість людей, які житимуть у той час, будуть дуже здивовані, дізнавшись, хто насправді є антихристом. Можливо, антихрист живе сьогодні, а можливо – ще ні. Мартін Лютер був переконаний, що папа римський тих часів був антихристом. У 40-і роки ХХ століття, багато хто вважав ним Адольфа Гітлера. Дотепер усі вони помилялися. Нам слід облишити припущення та зосередитися на тому, що Біблія насправді говорить про антихриста. Об’явлення 13:5–8 проголошує: «І дано йому вуста, які говорили гордовито й богозневажливо; і дано йому владу діяти сорок два місяці. І він відкрив свої вуста, щоби зневажати Бога, аби зневажати Його Ім’я та Його оселю, як і тих, хто живе на небі. І дано йому вести бій зі святими й перемогти їх; і дано йому владу над кожним поколінням, народом, народностями і племенами. Тож поклонилися йому всі мешканці землі, імена яких не записані в книзі життя Агнця, заколеного від заснування світу».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такий антихрист?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries