settings icon
share icon
Запитання

Хто такий сатана?

Відповідь


Людські пояснення сатани простягаються від абсурдних до абстрактних: від маленького червоного чоловічка з рогами, що сидить на плечі і схиляє до гріха, до виразу, який використовується для опису втілення зла. Біблія, тим не менше, дає чіткий опис того, хто такий сатана і як він впливає на наше життя. А саме, Біблія визначає сатану як ангельське створіння, яке втратило своє положення на небесах через гріх і зараз перебуває в діаметральній опозиції до Бога, роблячи все можливе, аби перешкодити Божим планам щодо людства.

Сатана був створений як святий ангел. В Ісаї 14:12 згадується ім’я, яке сатана носив до свого падіння: Люцифер (лат., означає «син зорі»). Єзекіїля 28:12-14 описує сатану херувимом, який, вірогідно, був найвищим серед ангелів. Він став самовпевненим через свою красу та статус і забажав сісти на престолі вище за Бога (Ісаї 14:13-14; Єзекіїля 28:15; 1 Тимофію 3:6). Гордість сатани довела його до падіння. Зверніть увагу на багаточисленні особистісні твердження в Ісаї 14:12-15: «зійду… вознесу… сяду… уподібнюсь…». Через його гріх Бог вигнав сатану з небес.

Сатана став правителем цього світу, який функціонує окремо від Бога, і князем, що править у повітрі (Івана 12:31; 2 Коринтянам 4:4; Ефесянам 2:2). Він – обвинувач (Об’явлення 12:10), спокусник (Матвія 4:3; 1 Солунянам 3:5) та обманщик (Буття 3; 2 Коринтянам 4:4; Об’явлення 20:3). Вже саме його ім’я означає «ворог» або «опонент». Інше ім’я, яке використовують для сатани – диявол – означає «наклепник».

Навіть хоча він був скинений з небес, він усе ще намагається поставити свій престол над Богом. Він підробляє все, що робить Бог, сподіваючись здобути поклоніння світу, і підштовхує до протидії Божому царству. Сатана – єдине джерело всіх фальшивих культів і релігій світу. Сатана робитиме все можливе, щоби протидіяти Богові і тим, хто слідує за Ним. Тим не менше, доля сатани вже визначена – вічність в озері вогняному (Об’явлення 20:10).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такий сатана?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries