settings icon
share icon
Запитання

Де знаходиться пекло?

Відповідь


Щодо розташування пекла висуваються різні теорії. Традиційне переконання полягає в тому, що пекло розташоване в центрі землі. Інші припускають, що пекло знаходиться в космічному просторі, в чорній дірі. У Старому Завіті слово, що українською перекладається як «пекло», це – «шеол»; у Новому Завіті це – «гадес» (що означає «невидимий») і «геєнна» («долина Еннома»). «Шеол» також перекладається як «яма» або «могила». І «шеол», і «гадес» стосуються тимчасового місця перебування померлих до настання суду (Псалом 9:18; Об’явлення 1:18). «Геєнна» ж стосується вічного стану покарання нечестивих померлих (Марка 9:43).

Ідея про те, що пекло знаходиться під землею, і, можливо, в самому її центрі, заснована на таких уривках, як Луки 10:15: «А ти, Капернауме, що “до неба піднісся, – аж до аду ти зійдеш!”». Крім цього, в 1 Самуїла 28:13-15 жінка-ворожка з Ен-Дора бачила дух Самуїла, що виходив «із землі». Проте слід зазначити, що жоден із цих уривків не пов’язаний з географічним місцем розташування пекла. Падіння Капернаума, імовірно, означає його засудження, а не фізичний напрямок. І видіння ворожки про Самуїла було лише видінням.

У перекладі Біблії І. Огієнка в Ефесянам 4:9 написано, що Ісус перед вознесінням на небо «...зійшов був до найнижчих місць землі». Дехто з дослідників вважає, що «найнижчі місця землі» – це пекло, де, на їхню думку, Христос провів час між Своєю смертю та воскресінням. Проте в деяких інших перекладах цей уривок переведено точніше: «був і на самому споді, на землі». У даному вірші просто говориться, що Ісус прийшов на землю. Тут ідеться про Його втілення, а не про місце перебування після смерті.

Уявлення про те, що пекло знаходиться десь у космічному просторі, можливо, в чорній дірі, основане на знанні, що в чорних дірах присутня велика температура й тиск, і з них ніщо не може вирватися, навіть світло. Ще одне припущення полягає в тому, що сама земля стане «огняним озером», про яке йдеться в Об’явленні 20:10-15. Коли вона буде знищена вогнем, за цією теорією (2 Петра 3:10; Об’явлення 21:1), Бог використає цю вогняну планету як вічне місце для мук нечестивих. Проте це лише припущення.

Отже, Святе Письмо не повідомляє нам про геологічне (чи космологічне) розташування пекла. Воно є буквальним місцем реальних мук, але ми не знаємо, де воно знаходиться. Пекло може мати фізичне розташування у нашому всесвіті, або ж може існувати в зовсім іншому «вимірі». У будь-якому разі, місце пекла набагато менш важливе, ніж необхідність його уникати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Де знаходиться пекло?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries