Коли Бог створив ангелів?


Запитання: Коли Бог створив ангелів?

Відповідь:
Спроба визначити, коли Бог створив ангелів, містить певні труднощі, бо все, що Він зробив до заснування світу, ставить це за межі часу. Час і простір – це характеристики нашої реальності, а не Божої. Він не обмежений годинами, днями й роками, як ми. Насправді, Біблія каже нам, «що в Господа один день – немов тисяча років, а тисяча років – немов один день!» (2 Петра 3:8).

Ми знаємо, що Бог створив ангелів до створення фізичного всесвіту. У книзі Йова сказано, що ангели вже поклонялися Господу, коли Він творив світ: «Де ти був, коли землю основував Я? Розкажи, якщо маєш знання! Хто основи її положив, чи ти знаєш? Або хто розтягнув по ній шнура? У що підстави її позапущувані, або хто поклав камінь наріжний її, коли разом співали всі зорі поранні та радісний окрик здіймали всі Божі сини?» (Йова 38:4-7).

Розглядаючи функції ангелів, можна дійти висновку, що Господь створив їх незадовго до створення людства, бо один з їхніх обов'язків полягав у тому, що вони – «духи служебні, що їх посилають на службу для тих, хто має спасіння вспадкувати» (Євреям 1:14). Ми також знаємо, що вони існували до Едемського саду, бо сатана, який раніше був ангелом на ім'я Люцифер, знаходився там уже у своєму гріховному стані. Проте, оскільки інша функція ангелів полягає в поклонінні та прославленні Бога біля Його престолу (Об'явлення 5:11-14), то можливо, що вони існували за мільйони років (згідно з нашим обчисленням часу) до того, як Господь створив світ, поклоняючись і служачи Йому.

Отже, хоча Біблія конкретно не каже, коли Бог створив ангелів, це відбулося в певний час до створення світу. Чи сталося це за день до цього, чи ж за мільярди років (знову-таки, згідно з нашим літочисленням), ми точно не можемо знати.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Коли Бог створив ангелів?