settings icon
share icon
Запитання

Яким є визначення теології?

Відповідь


Слово «теологія» походить від грецького словосполучення, що означає «наука про Бога». Християнська теологія – це спроба зрозуміти Бога згідно з тим, як Він відкривається у Біблії. Жодна теологія не в змозі повністю пояснити Бога та Його шляхи, тому що Бог нескінченно вищий за нас. Таким чином, спроба описати Його не досягне успіху (Римлянам 11:33–36). Тим не менше, Бог бажає, щоб ми знали Його, наскільки це можливо для нас, і теологія є мистецтвом і наукою того, що ми можемо знати та розуміти про Бога організованим і доступним шляхом. Деякі люди уникають теології, вважаючи, що вона сіє розбрат. Тим не менше, теологія, сприйнята належним чином, об’єднує. Істинна, біблійна теологія є корисною справою – це вчення Божого Слова (2 Тимофію 3:16–17).

Таким чином, теологія є нічим іншим, ніж вивченням Слова Божого для розуміння того, що Він відкрив про Себе. Коли ми це робимо, то дізнаємося про Нього – як про Творця всього, Вседержителя та Суддю. Він – Альфа і Омега, початок і кінець усього. Коли Мойсей запитав, хто відправляв його до фараона, Бог відповів: «Я є Той, Хто Є» (Вихід 3:14). «Той, Хто Є» – свідчить про особистість. Бог має ім’я, хоча Він давав імена іншим. Ім’я «Той, Хто Є» має на увазі істинно вільну, цілеспрямовану, самодостатню Особистість. Бог не є невловимою силою чи космічною енергією. Він – всемогутня, самодостатня Істота з розумом і волею – «особистісний» Бог, Який відкрив Себе людству через Своє Слово та через Свого Сина, Ісуса Христа.

Вивчати теологію – означає пізнавати Бога, щоб могти прославляти Його через свою любов та послух. Зверніть увагу на наступну прогресію: ми маємо пізнати Його, перед тим як полюбити, і ми повинні полюбити Його, перед тим як захотіти підкоритися Йому. Наше життя незмірно збагачується спокоєм і надією, які Він вкладає в тих, хто знає, любить і кориться Йому. Недієва теологія та надприродне, неточне розуміння Бога зроблять наше життя тільки гіршим, замість того, щоб дати мир і надію, до яких ми прагнемо. Знання про Бога критично важливе. Ми жорстокі щодо себе, якщо намагаємось жити в цьому світі, не знаючи Бога. Світ – це болісне місце, життя в ньому повне розчарувань і неприємностей. Відкидаючи теологію, ми приречемо себе на життя без відчуття напрямку. Без теології ми розтрачуємо своє життя та губимо наші душі.

Усі християни мають бути захоплені теологією – інтенсивним, особистим пізнанням Бога – щоб знати, любити та слухатися Того, з Ким ми зможемо провести вічність у радості.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яким є визначення теології?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries