settings icon
share icon
Запитання

Що таке вічне життя?

Відповідь


Під вічним життям у Біблії мається на увазі Божий дар, який ми отримуємо тільки «в Ісусі Христі, нашому Господі» (Римлянам 6:23; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Цей дар протиставляється смерті, яка є природним наслідком гріха. Дар вічного життя призначений для тих, хто вірить в Ісуса, Який Сам – «воскресіння і життя» (Івана 11:25).

Той факт, що це життя є «вічним», вказує на його нескінченність – воно не має кінця. Проте помилково вважати вічне життя просто нескінченною послідовністю років. У Новому Завіті слово «вічний» зазвичай є перекладом грецького «aiónios», що містить у собі ідею як якості, так і кількості. Фактично, вічне життя взагалі не пов'язане з роками, оскільки воно не залежить від часу. Воно може функціонувати як у часі, так і за його межами.

З цієї причини вічне життя може розглядатися як таке, що християни мають уже. Їм не потрібно «чекати» його початку після своєї смерті. Воно радше починається у той момент, коли людина виявляє віру в Христа. Ми вже його маємо. В Івана 3:36 сказано: «Хто вірить у Сина, той має вічне життя». Зверніть увагу, що віруючий «має» (теперішній час) це життя (це дієслово використовується в теперішньому часі і в грецькому оригіналі). Ми знаходимо подібне використання теперішнього часу в Івана 5:24 і 6:47. Вічне життя сфокусоване не на нашому майбутньому, а на нинішньому становищі у Христі.

Біблія нерозривно пов'язує вічне життя з особою Ісуса. Важливий уривок щодо цього записаний в Івана 17:3, де Він молиться: «Вічне життя є те, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і Того, Кого Ти послав, – Ісуса Христа». Тут Христос прирівнює «вічне життя» до пізнання Бога та Сина. Без Сина немає пізнання Бога, бо саме через Сина Отець відкриває Себе обраним (Івана 17:6; 14:9).

Це життєво важливе пізнання Отця й Сина є істинним, особистим знанням, а не просто теоретичною інформацією. У судний день будуть люди, що називають себе послідовниками Христа, але насправді ніколи не мали з Ним стосунків. Цим неправдивим послідовникам Він скаже: «Я ніколи не знав вас! Відійдіть від Мене ви, які чините беззаконня!» (Матвія 7:23). Апостол Павло поставив собі за мету пізнати Господа та пов'язав це знання з воскресінням мертвих: «…пізнати Його, і силу Його воскресіння, і бути спільником у Його стражданнях, уподібнюючись Його смерті, аби якось досягти воскресіння мертвих» (Филип'янам 3:10-11).

У Новому Єрусалимі апостол Іван побачив ріку, «що виходила від престолу Бога і Агнця», «і з одного, і з другого боку ріки – дерево життя … А листя дерева – для оздоровлення народів» (Об'явлення 22:1-2). В Едемі ми повстали проти Бога та були відлучені від дерева життя (Буття 3:24). Зрештою Господь милостиво відновить наш доступ до нього. Цей доступ забезпечується через Ісуса Христа, Агнця Божого, «що на Себе бере гріх світу» (Івана 1:29).

Просто зараз до кожного грішника звернене запрошення пізнати Христа й отримати вічне життя: «Прийди! І спраглий нехай прийде, і хто бажає, нехай візьме воду життя даром» (Об'явлення 22:17).

Як ви можете пересвідчитися, що маєте вічне життя? Перш за все, визнайте свої гріхи перед нашим святим Господом. Потім прийміть Спасителя, Якого Він нам надає. «Бо кожний, хто тільки прикличе Господнє Ім'я, буде спасенний» (Римлянам 10:13). Ісус Христос, Син Божий, помер за ваші гріхи та воскрес третього дня. Повірте цій добрій звістці, увіруйте в Господа Ісуса як свого Спасителя, і ви будете спасенні (Дії 16:31; Римлянам 10:9-10).

Іван пояснює це простими словами: «Бог дав нам вічне життя, і це життя – в Його Сині. Хто має Сина, той має життя; хто не має Божого Сина, той не має життя» (1 Івана 5:11-12).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке вічне життя?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries