settings icon
share icon
Запитання

Що символізує водне хрещення?

Відповідь


Водне хрещення символізує абсолютну віру християнина в Господа Ісуса Христа, а також зобов'язання жити у покорі Йому. Воно також відображає єдність з усіма святими (Ефесянам 2:19), тобто, з кожною людиною із кожного народу на землі, яка є членом Тіла Христового (Галатам 3:27-28). Водне хрещення передає це й багато іншого, проте воно нас не спасає. Ми спасаємося лише благодаттю через віру, а не якимись учинками (Ефесянам 2:8-9). Ми хрестимося, бо наш Господь так звелів: «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матвія 28:19).

Водне хрещення призначене для віруючих. Перш ніж хреститися, нам слід повірити в те, що ми є грішниками, які потребують спасіння (Римлянам 3:23). Ми також маємо вірити, що Христос помер на хресті, щоб заплатити за наші гріхи, що Він був похований і воскрес, аби забезпечити нам місце на небесах (1 Коринтянам 15:1-4). Звертаючись до Ісуса з проханням пробачити наші гріхи та бути нашим Господом і Спасителем, ми народжуємося згори силою Святого Духа. Нам гарантоване вічне спасіння, і ми починаємо помирати для себе й жити для Христа (1 Петра 1:3-5). У цю мить, згідно з Біблією, ми отримуємо право хреститися.

Хрещення водою – чудова ілюстрація того, що наш Господь здійснив заради нас. Коли ми цілковито занурюємось у воду, це символізує поховання з нашим Господом – ми хрестимося в Його смерть на хресті та більше не є рабами тіла і гріха (Римлянам 6:3-7). Піднімаючись із води, ми символічно воскресаємо – підносимося до нового життя у Христі, щоб завжди бути з Ним, народжуючись у сім'ї нашого люблячого Бога (Римлянам 8:16). Водне хрещення також символізує духовне очищення, яке ми переживаємо, отримуючи спасіння, – як вода очищує тіло, так і Святий Дух очищує наші серця, коли ми покладаємося своєю вірою на Христа.

Той факт, що хрещення водою не є необхідною умовою для спасіння, найкраще демонструє приклад спасенної людини, яка не була хрещеною, – злочинця на хресті (Луки 23:39-43). Цей грішник розкаявся і визнав Ісуса своїм Господом, помираючи на хресті поруч із Ним. Він попросив про спасіння та отримав прощення своїх гріхів. І хоча він не пройшов обряд водного хрещення, тієї миті він був духовно охрещений у смерть Христа і піднятий до вічного життя силою Його слова (Євреям 1:3).

Християнам слід хреститися із покори й любові до нашого Господа Ісуса (Івана 14:15). Хрещення через занурення у воду – це біблійний метод хрещення із-за його символічного подання смерті, поховання та воскресіння Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що символізує водне хрещення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries