settings icon
share icon
Запитання

Що таке Товариство Вартової башти, Біблій і трактатів?

Відповідь


Товариство Вартової башти, Біблій і трактатів є організацією свідків Єгови. Воно було засноване 1886 року і сьогодні його штаб-квартира знаходиться в Уорвіку, штат Нью-Йорк. Вартова башта має величезний контроль над своїми членами, зайшовши так далеко, що створила власний переклад Біблії під назвою «Переклад нового світу». Від моменту заснування Товариством керувало декілька президентів; воно позиціонує себе як основного конкурента євангельського християнства. Претендуючи на звання єдиних вірних послідовників Бога Єгови, Вартова башта заперечує та навіть виступає проти ряду основних доктрин історичної християнської віри.

Перш за все, Вартова башта невірно тлумачить одне з найважливіших релігійних питань: «Хто такий Ісус Христос?». Товариство Вартової башти навчає, що Він насправді є першим творінням Бога Єгови, а не Богом у тілі, про що Біблія навчає абсолютно чітко (Титу 2:13; Колосянам 2:9). Вони вважають Христа творінням, не визнаючи Його законну роль Творця всього існуючого (Колосянам 1:16-17; Івана 1:1-3). Вони повторюють помилку аріанства, яке було засуджене як єресь християнською церквою на Нікейському соборі та легко спростовується при неупередженому читанні Святого Письма.

Від моменту свого створення Вартова башта заперечує біблійне вчення про триєдиність Бога (один Бог, який існує у трьох рівних, вічних Особах) і стверджує, що Бог християнства є сатанинською підробкою. Чарльз Тейз Рассел, засновник руху свідків Єгови та колишній президент Товариства, навіть називав християнську концепцію Бога «самим дияволом». Бог Вартової башти не є біблійним Богом, і, відтак, не здатен спасти людей від їхніх гріхів.

Намагаючись виправдати свої доктрини за допомогою біблійних тлумачень, 1961 року Товариство випустило власний варіант перекладу Святого Письма. Цей переклад, відомий як Переклад нового світу (ПНС), вважається свідками Єгови єдиним вірним перекладом. ПНС унікальний у тому, що він є першою навмисною, систематичною спробою створити повну версію Біблії, відредаговану й виправлену з конкретною метою узгодження її тексту із доктринами окремої релігійної групи. Експерти у галузі грецької мови з різних теологічних напрямів неодноразово критикували ПНС за неточну передачу ключових біблійних текстів.

Покійний д-р Брюс Мецґер, професор новозавітної мови Принстонської теологічної семінарії та автор кількох популярних видань з текстології, заявляв, що «свідки Єгови включили до своїх перекладів Нового Завіту декілька абсолютно хибних інтерпретацій грецької мови». Д-р Роберт Каунтесс, який захистив докторську ступінь дисертацією про Переклад нового світу, стверджує, що його творці «не зуміли вберегти фактичний переклад від впливу доктринальних міркувань. Його слід розглядати як радикально необ'єктивну працю. У деяких місцях він є воістину нечесним».

Ще один привід для відхилення заяв Вартової башти полягає в низці їхніх фальшивих пророцтв. Товариство неодноразово віщувало кінець світу – останні дати призначалися на 1946, 1950 і 1975 роки. Їхні неправдиві пророцтва є очевидним обманом, хоча вони і називають себе «істинними пророчими вісниками Бога на землі цього часу». Історія лжепророцтв Товариства разюче відрізняється від стандарту істинного пророка: «Що буде говорити той пророк Ім'ям Господа, і не станеться та річ, і не прийде, то це те слово, якого не сказав Господь. У зухвалості говорив його той пророк, і ти не будеш боятися його» (Повторення Закону 18:22).

Крім того, Вартова башта забороняє своїм послідовникам служити в армії, відзначати свята і віддавати честь прапору країни. Підстава для цих обмежень корениться в їхній хибній претензії на виняткове зібрання народу Єгови. Організація вважає ці дії хитрощами сатани, націленими на те, щоб відвернути людей від Бога. Вони також вважають, що вся «світова система», тобто будь-яка діяльність, не пов'язана з Вартовою баштою, походить від диявола, і тому забороняють її. Це включає і переливання крові – Вартова башта помилково припускає, що воно заборонене Святим Письмом. Вони заявили, що переливання крові «може привести до швидкого й дуже короткочасного продовження життя, але ціною вічного життя посвяченого християнина». Товариство хибно припускає, що біблійна заборона на вживання крові в їжу (Буття 9:4; Дії 15:28-29) поширюється на сучасну методику переливання крові – на практиці це обмеження забрало життя багатьох свідків Єгови і навіть їхніх дітей.

Незважаючи на неодноразові фальшиві пророцтва, культову ізоляцію своїх послідовників і кричуще невірний переклад Біблії заради виправдання власного богослов'я, Товариство Вартової башти, Біблій і трактатів продовжує щорічно привертати чергових наївних новобранців. Завдання вірних Біблії християн – бути готовими спростувати ці помилки за допомогою здорового вчення (Титу 1:9). Згідно з закликом Юди, ми маємо «боротись за віру, раз дану святим» (Юди 3).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке Товариство Вартової башти, Біблій і трактатів?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries