settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус безгрішним?

Відповідь


Так, Ісус був безгрішним і саме тому ми маємо надію на вічність у небесах. Якби це було не так, то жертви за гріх не було би. Непослух Адама та Єви в Едемському саду приніс гріх у наш світ (Буття 3:6). Із ним прийшла смерть – як Господь і застерігав (Буття 2:17). Унаслідок цього люди народжуються з гріховною природою (Римлянам 5:12-19), яка є невід'ємною складовою нашого єства від самого зачаття (Псалом 50:7). Однак у Біблії написано, що Христос, хоча і був випробуваний в усьому, як і ми (Євреям 4:15), ніколи не грішив (2 Коринтянам 5:21; 1 Івана 3:5). Апостол Петро чітко сказав: «Не вчинив Він гріха, і не знайшлося в устах Його підступу!» (1 Петра 2:22). Воістину, оскільки Ісус Христос – Бог, Він не може грішити.

Крім того, що наша успадкована гріховна природа є бар'єром між нами та Творцем, вона веде нас до фізичної та вічної смерті, бо «заплата за гріх – смерть» (Римлянам 6:23). Аби примиритися з Богом, потрібне прощення, «а без пролиття крови немає відпущення» (Євреям 9:22). Після того, як Адам і Єва згрішили, Господь зробив їм одяг зі шкіри тварини (Буття 3:21), проливши невинну кров. Але хоча чисельні подальші жертвоприношення й ілюстрували те, що гріх вимагає смерті, вони забезпечували лише тимчасове покриття гріхів, оскільки кров цих тварин ніколи не могла повністю викупити гріх (Євреям 10:4, 11).

Старозавітні жертвоприношення були передвістям досконалої й остаточної жертви Ісуса Христа (Євреям 7:27; 10:10). Єдиний спосіб примиритися зі святим і досконалим Богом полягав у святій та досконалій жертві, чого не було би, якби Ісус Христос не був безгрішним. Як сказав Петро: «І знайте, що не тлінним сріблом або золотом відкуплені ви були ... але дорогоцінною кров'ю Христа, як непорочного й чистого Ягняти» (1 Петра 1:18-19). Справді, лише безгрішна кров Ісуса могла встановити мир між Богом та людством (Колосянам 1:20). І цим примиренням Він учинив нас «святими, і непорочними, і неповинними перед Собою» (Колосянам 1:22).

Смерть безгрішного Христа на голгофському хресті цілковито викупила від гріха всіх, хто вірить у Нього. Отже, те, що було втрачене при гріхопадінні, було повернуте на хресті. Так само, як гріх увійшов у світ через одну людину (Адама), Бог зміг викупити світ також через одну Людину – безгрішного Ісуса Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус безгрішним?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries