settings icon
share icon
Запитання

Війна на небесах в Об'явлення 12 – це опис первісного падіння сатани чи ангельської битви останнього часу?

Відповідь


Останній ангельський бій та остаточне вигнання сатани з небес описані в Об'явленні 12:7-12. У цьому уривку апостол Іван бачить велику війну, в якій Михаїл і Божі ангели протистоять семиголовому змієві (сатані) та його демонам. Це відбудеться в останній час, під час періоду скорботи. Сатана у своїй великій гордині вирішить, що зможе уподібнитися до Бога, й очолить останнє повстання проти Нього. Бій буде нерівним – змій та його демони програють битву і будуть назавжди скинуті з небес.

Ми знаємо, що ця битва ще попереду з контексту 12-го розділу. У вірші 6 сказано, що жінка (Ізраїль) втече від змія «на пустиню, де вона мала місце, від Бога для неї вготоване, щоб там годували її тисячу двісті шістдесят день». Відразу після цього, в 7-му вірші, повідомляється про війну на небі – поки Ізраїль переховується, на небесах спалахує війна. Втеча жінки в Об'явленні 12:6 співзвучна із закликом Ісуса до євреїв, що живуть в Юдеї, втікати в гори, коли вони побачать «гидоту спустошення» (Матвія 24:16). В середині періоду скорботи антихрист виявить свою справжню сутність, сатана буде скутий на землі, а Ізраїль буде під Божим захистом протягом 1260 днів (трьох з половиною років або другої половини періоду скорботи).

Поширена хибна думка, що сатана та його демони були вкинені до пекла після первісного падіння. Але з багатьох біблійних уривків ми бачимо, що їм не був заборонений вхід на небеса після першого повстання. В Йова 1:1-2:8 сатана постає перед Богом, звинувачуючи патріарха в прихованих мотивах його поклоніння. У Захарія 3 диявол знову приходить до Господа, щоб звинуватити первосвященика Ісуса. Крім того, пророк Міхей описує в 1 Царів 22:19-22 злих духів у Божій присутності.

Отже, після падіння сатана та його ангели й досі мають обмежений доступ на небо і протистоять Божим ангелам (Даниїла 10:10-14). Проте в битві, описаній в Об'явленні 12, вони будуть остаточно вигнані з небес (вірш 8) та ув'язнені на землі (вірш 9). Через це обмеження сатана матиме «лютість велику, знаючи, що короткий час має!» (вірш 12).

На небесах буде велика радість, оскільки одвічний обвинувач більше не зможе обмовляти обраних. Однак мешканці землі страждатимуть через лють сатани та подальші Божі суди.

Битва між Михаїлом і сатаною буде вирішальною. Коли святі Божі ангели подолають демонічні полчища, гучний голос на небесах скаже: «Тепер настало спасіння, і сила, і царство нашого Бога, і влада Христа Його» (Об'явлення 12:10). Божі святі також братимуть участь у цій перемозі: «І вони його перемогли кров'ю Агнця та словом свого засвідчення» (вірш 11).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Війна на небесах в Об'явлення 12 – це опис первісного падіння сатани чи ангельської битви останнього часу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries